با جدیدترین روش کلاهبرداری در واتساپ آشنا شوید!

سلام مامان، سلام بابا روش کلاهبرداری جدیدی است که به تازگی در واتساپ رواج یافته است.

هکر‌ها و مجرمان سایبری راه جدیدی برای فریب افراد و کلاهبرداری از آنها در واتساپ پیدا کرده اند. در این روش، مجرمان سایبری یک پیام ساده “سلام مامان” یا “سلام بابا” را در پیام رسان واتساپ برای افراد ارسال می‌کنند و هنگامی که پاسخی دریافت کردند یک کد دستوری SOS (#*) برای انتقال پول ارسال می‌کنند. در واقع همه چیز از یک سلام معمولی شروع می‌شود.

گزارشی از Express UK می‌گوید که چنین پیام‌های کلاهبرداری، منجر به از دست دادن تقریباً ۵۰ هزار پوند در عرض چند ماه اخیر شده است. این گزارش همچنین به یک قربانی اشاره می‌کند که پس از دریافت پیام “سلام مامان” در واتساپ، به این باور که پسرشان درخواست کمک کرده، ۳۰۰۰ پوند به کلاهبرداران پرداخته است. این مورد در انگلستان رخ داده است. با این حال، این پیام‌ها در سراسر جهان در حال انتشار است. علاوه بر این، مجرمان به جز واتساپ از فیسبوک مسنجر نیز برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند.

با جدیدترین روش کلاهبرداری در واتساپ آشنا شوید!

نکته جالب ماجرا اینجا است که پیام‌ها بسیار حرفه‌ای و قابل باور هستند و قربانیان احساس می‌کنند که خانواده یا دوستانشان نیازمند کمک هستند، زیرا پیام‌ها از سوی “افراد شناخته شده” ارسال می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.