عقب نشینی و ابراز تاسف قالیباف بابت سخنانش درباره پرونده سرباز راهور

فشار و انتقادات افکار عمومی از یک سو و لایو اینستاگرامی سرباز سیلی خورده راهور سبب شد تا باقر قالیباف برای حرف هایش در جمع دانشجویان ناچار به عقب نشینی و ابراز تاسف شود.

عقب نشینی و ابراز تاسف قالیباف بابت سخنانش درباره پرونده سرباز راهور

رئیس مجلس روز گذشته گفته بود عنابستانی به سرباز راهور سیلی نزده و حالا این حرفش را این طور که فارس نوشته، پس گرفته است.

بهمن ماه ۹۹ گذشته بود، که گفته‌های یک سرباز راهور به نقل محافل سیاسی بدل شد و توجه کاربران فضای مجازی را به خود جلب کرد. عابد اکبری ۲۲ ساله مدعی بود که علی‌اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس به دلیل ممانعت سرباز وظیفه از عبور اتومبیلش از مسیر خط ویژه به صورتش سیلی زده است. ادعایی که در فیلم منتشر شده از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران چندان قابل تشخیص نبود اما چندین شاهد عینی داشت.
ماجرا به شکایت و بررسی‌ها بیشتر و تشکیل پرونده رسید اما جزئیات روندش چندان رسانه‌ای نشد تا روز گذشته که رئیس مجلس در دانشگاه شهید بهشتی گفت که عنابستانی به سرباز راهور سیلی نزده بلکه او را هل داده است.

در واکنش به این صحبت قالیباف، عابد اکبری در یک لایو ایسنتاگرامی اعلام کرد: اتهام سیلی زدن عنابستانی در دادگاه تایید شده، چطور رئیس مجلس می‌گوید او فقط مرا هل داده؟

حالا بعد از یک روز از این ماجرا و واکنش‌های فراوان کاربران شکبه‌های اجتماعی به این موضوع قالیباف توضیحاتی داده است.
او به فارس گفته: در واکنش به سوال یکی از دانشجویان، براساس صحبت‌های آقای عنابستانی که قبلا به اینجانب گفته بود حکم دادگاه، من را از سیلی زدن تبرئه و براساس هُل دادن محکوم به ضرب بلااثر کرده است، گفتم که ایشان سیلی نزده و هل داده است.

او افزود: اما بعد از صحبت‌های دیشب سرباز وظیفه راهور که تاکید می‌کرد دادگاه سیلی را تایید کرده، حکم دادگاه را گرفتم و متوجه شدم متاسفانه دادگاه بدوی تشخیص بر ضرب بلااثر (سیلی) داده است که البته بعدا با اعلام رضایت طرفین پرونده مختومه شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.