سومین واکنش رئیس صداوسیما به بازگشت فردوسی پور

نبودن عادل فردوسی پور در شبکه سه سیما، گزارش نکردن او و از همه مهمتر جمع کردن برنامه نود که قریب به بیست سال با عادل فردوسی پور اجرا می‌شد، یکی از عجیب‌ترین اتفاقاتی است که در سازمان صداوسیما در سال‌های اخیر رخ داده است.

 

بسیاری از این مورد به عنوان یک خودزنی نام می‌برند و می‌گویند تلویزیون با این تصمیم سعی در فراری دادن مخاطبانش دارد. البته عده‌ای هم عادل فردوسی پور را قربانی دو جناح تصمیم گیر در صداوسیما می‌دانند و می‌گویند فروغی، مدیر شبکه سه سیما، تاثیری ندارد و فقط مجری تصمیمات است.

با این حال از زمانی که ریاست صداوسیما تغییر کرده و پیمان جبلی روی کار آمده، مدام از این گفته که به نظر «ما» بازگشت عادل فردوسی پور ایرادی ندارد و می‌تواند به کارش ادامه دهد. این کلی گویی تا به حال دو بار از طرف رییس جدید سازمان صداوسیما مطرح شده، ولی هرگز درباره جزئیاتش حرفی زده نشده و حتی عنوان شده که این صحبت‌ها شبیه به حرف مدیرانی قبلی است که می‌گفتند از نظر ما عادل فردوسی پور مشکلی ندارد و می‌تواند به کارش ادامه دهد.

پیمان جبلی به تازگی در گفت و گویی که با فارس داشته برای سومین بار نسبت به بازگشت عادل فردوسی پور صحبت کرده و عجیب اینکه برای سومین بار درباره این موضوع کلی گویی کرده است. «تلویزیون ترکیبی از فکر و ایده و هنر و زیبایی و ظرفیت‌های انسانی است که در قالب‌های مختلف هنرمند هنرپیشه و مجری و عوامل دیگر از سرمایه‌های سازمان هستند و از هر کدام باید به بهترین شکل ممکن استفاده کرد که این پازل زیبا شکل بگیرد هیچ ظرفیتی را در دوره جدید هدر نمی‌دهیم و از تمام ظرفیت‌ها تا حد امکان صیانت می‌کنیم و بهره‌مند خواهیم شد. اینکه در مورد‌های مشخصی که اسم بردید (عادل فردوسی پور) قبلا هم‌گفته بودم تمام سرمایه‌های انسانی ما برای ما ارزشمند هستند و جایشان در رسانه ملی همیشه باز خواهد بود. اما اینکه در دوره تحولی جدید در ارتباط با چهره‌ها چه خواهیم کرد امیدواریم بتوانیم صیانت بهتری از چهره‌ها انجام دهیم. فرهنگ مردم داشته و سرمایه مردم است که در دست ما امانت است و باید حداکثر دقت را در وفای به این امانت داشته باشیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.