آتش سوزی گسترده در یک کارخانه تولیدی در دماوند

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی گسترده در یک کارخانه تولیدی خبر داد.

سید جلال ملکی اظهار کرد: ساعت ١١و١٩ دقیقه دیروز یک مورد حادثه آتش سوزی گسترده در یک کارخانه تولیدی در جاده دماوند بعد از جاجرود، جاده سیاه سنگ از سوی همکاران آتش نشانی پردیس اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از اعلام دو ایستگاه به همراه تانکر آب به محل اعزام شدند. آتش نشانان پردیس نیز از دقایق اولیه در محل حضور پیدا کرده بودند و آتش نشانی شهرهای اطراف نیز در محل حضور داشتند.

ملکی گفت: این‌محل یک سوله و کارگاه تولیدی بود که سقف شیروانی داشت. این محل به وسعت ۴٠٠ متر بود و زیرزمین نیز داشت. این کارگاه محل تولید فوم و اسفنج بود و قسمت زیرزمین آن نیز محل رنگرزی محصولات چوبی و مبل بود. حجم زیادی از کالای تولید شده نیز در محل نگهداری می شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: آتش نشانان پردیس از دقایق اول در محل حضور داشتند که آتش نشانان تهران به آن ها ملحق شدند و از چند طرف عملیات آغاز شد. با عملیات همه آتش نشانان از سرایت آتش به املاک و کارگاه های مجاور جلوگیری شد.

وی افزود: آتش به بخشی از قسمت زیرزمین نیز سرایت کرده بود که با تجهیزات کامل از گسترش آن جلوگیری شد. خوشبختانه این حادثه مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشت.

ملکی گفت: اینگونه کارگاه ها باید ایمنی را به حد بالایی رعایت کنند چرا که مواد قابل اشتعال در محل نگهداری می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه