توضیح مسئولان درباره دستگیری پزشک قلابی در بم

رییس دانشگاه علوم پزشکی بم توضیحاتی درباره دستگیری پزشک قلابی در این شهر توضیحاتی ارائه داد.

ایسنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی بم توضیحاتی درباره دستگیری پزشک قلابی در این شهر توضیحاتی ارائه داد.

شامگاه چهارشنبه(۲۱مهرماه جاری) از سوی نیروی انتظامی خبر بازداشت پزشک قلابی در بم اعلام شد که واکنش دانشگاه علوم پزشکی بم را در پی داشت.

, توضیح مسئولان درباره دستگیری پزشک قلابی در بم, رسا نشر - خبر روز

فرمانده انتظامی شهرستان بم از دستگیری فردی که با مدرک پزشکی جعلی نسبت به ارائه خدمات درمانی به شهروندان اقدام می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ«اکبر نجفی» گفت: در پی شکایت از سوی تعدادی از شهروندان، بررسی موضوع در دستور کار فرماندهی نیروی انتظامی بم قرار گرفت و بعد از انجام اقدامات اطلاعاتی، پزشک قلابی به جرم خود اعتراف کرد و به همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

وی بیان کرد: این پزشک قلابی که بومی استان کرمان نیست و مدرک کارشناسی مخابرات دارد به واسطه یک رابط به مدت یک هفته به صورت غیرقانونی مشغول به طبابت بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بم ۲۲ مهرماه در این رابطه گفت: همسر فرد دستگیر شده، پزشک است و گزارشی مبنی بر اینکه آقا(همسر پزشک) با روپوش در کنار این خانم پزشک می نشیند اعلام شده است.

«مازیار اویسی» افزود: همکاران بنده در دانشگاه علوم پزشکی بم موضوع را بررسی کردند و به خانم پزشک اعلام شد که همسرشان چون پزشک نیست حق پوشیدن روپوش را ندارد و پوشیدن روپوش پزشک در مکانی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی جرم محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: حدود دو هفته قبل قراردادی بین خانم پزشک(همسر متهم) و بیمارستان ریگان منعقد شده و دستگیری متهم نیز حدود ۱۰ روز قبل صورت گرفته است.

وی یادآور شد: نیروی انتظامی به عنوان یک ارگان بعد از هماهنگی با دادستان اقدام به دستگیری این متهم کرده و اکنون روال قانونی در مراجع قانونی در حال طی شدن است.

اویسی افزود: یک پزشک برای طبابت باید مهر خود را از حراست دانشگاه علوم پزشکی دریافت کند و همچنین قرارداد با دانشگاه داشته باشد که هیچ کدام از این موارد با شخص متهم صورت نگرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بم گفت: قرارداد خانم پزشک (همسر متهم) نیز با دانشگاه علوم پزشکی بم لغو شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + شانزده =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه