مسافران فضایی “اسپیس ایکس” در راه بازگشت به زمین

 

۱۵ سپتامبر شرکت “اسپیس ایکس” با موفقیت، چهار فرد غیرنظامی را طی ماموریت Inspiration۴ به یک سفر سه روزه به مدار زمین فرستاد. آنها شنبه ۱۸ سپتامبر ساعت ۱۹:۰۶ به وقت منطقه زمانی شرقی به زمین بازخواهند گشت.

, مسافران فضایی “اسپیس ایکس” در راه بازگشت به زمین, رسا نشر - خبر روز

 

چهار خدمه ماموریت Inspiration۴ از مجموعه پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی ناسا در فلوریدا به مدار زمین رفتند. “اسپیس‌ایکس” کپسول فضایی دراگون را سوار بر موشک فالکون ۹ در روز ۱۵ سپتامبر از پایگاه فضایی کندی در فلوریدا به فضا فرستاد. فضاپیمای شرکت اسپیس‌ایکس، برخلاف سفر فضایی جف بزوس و ریچارد برانسون، موفق شد به مدار زمین برسد.
این ماموریت بازگشت به طور کامل توسط مرکز کنترل اسپیس‌ایکس نظارت خواهد شد و پس از اتمام آن این کپسول بر فراز ساحل فلوریدا به جو زمین باز می‌گردد.
این ماموریت با هدف جمع‌آوری ۲۰۰ میلیون دلار برای کمک به بیمارستان تحقیقاتی “سنت جود”(St. Jude) در “تنسی”(Tennessee) انجام گرفته است
“هیلی آرکنو”(Haley Arceneaux)، دستیار پزشک از بیمارستان تحقیقاتی کودکان “سنت جود”(St. Jude)، “کریس سمبروسکی”(Chris Sembroski)، “سیان پروکتور”(Sian Proctor) به همراه “جارد آیزاکمن”(Jared Isaacman) میلیاردری که بودجه این سفر را تامین کرده است، از خدمه این ماموریت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه