گزارشی از وضعیت بازار ویلا در شمال /قیمت‌های عجیب ویلاهای شهرکی در ایران

 

رصد بازار مسکن در شمال کشور حاکی از رشد متوسط قیمت ویلا به ۲ میلیارد تومان است و این اتفاق در حالی می افتد که قدرت خرید ساکنان بومی این شهرها بسیار کمتر از این ارقام است.

, گزارشی از وضعیت بازار ویلا در شمال /قیمت‌های عجیب ویلاهای شهرکی در ایران, رسا نشر - خبر روز

 

امروزه بیشتر افرادی که به دنبال خرید ویلا در شمال و یا ساخت آن هستند با هدف سرمایه گذاری در شمال اقدام به این کار می کنند و این امر خود منجر به رشد میانگین قیمت مسکن در شهرهای شمالی کشور شده است.

به عبارت دیگر خروج نقدینگی از پایتخت برای ساخت و ساز در شهرهای شمالی کشور میانگین قیمت مسکن در این شهرها را به گونه ای بالا برده است که ساکنان بومی آن قدرت خرید مسکن خود را دراین شهرها از دست داده اند.

خرید ویلا در شهرهای شمالی کشور حداقل ۷۵۰ میلیون تومان پول می خواهد؛ ویلا ۲۰۰ متری در منطقه محمود آباد در حال حاضر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

در این میان اما سقف مشخصی برای قیمت ویلا در شهرهای شمالی مشخص نشده است و هر چه امکانات ویلا بیشتر باشد و موقعیت مکانی آن خاص تر قیمت آن بیشتر خواهد شد؛ در حال حاضر یک ویلا ۳۰۸ متری در منطقه تکابن ۹ میلیارد تومان قیمت خورده است.

اما آنچه منجر به سر به فلک کشیدن قیمت ویلا در شهرهای شمالی خواهد شد، قرار گرفتن آنها در محدوده شهرک های دریایی است؛ در حال حاضر یک ویلا ۴۰۰ متری در یکی از شهرک های شهر نور ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

شهرک سازی در محدوده دریای خزر پدیده تازه ای است که در یک دهه اخیر رواج یافته است؛ ساخت و ساز شهرک در محدوده دریا نظر قشر خاصی از مردم کشور را به این مناطق جلب کرده است و میانگین قیمت مسکن در این مناطق را تا متری ۳۰ میلیون تومان بالا برده است و این اتفاق در حالی رخ داده است که شهرک سازی دسترسی به دریا را برای عموم مردم و ساکنان شهرهای شمالی سخت کرده است.

قیمت روز برخی از ویلاهای مناطق شمالی در جدول زیر آمده است:

, گزارشی از وضعیت بازار ویلا در شمال /قیمت‌های عجیب ویلاهای شهرکی در ایران, رسا نشر - خبر روز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه