واردات واکسن به کشور از مرز ۴۰ میلیون دوز گذشت

 

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: با توجه به ورود چهل و ششمین محموله وارداتی واکسن کرونا مجموع ورود این محصول دارویی به ۴۰ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۸۹۴ دوز رسید.

, واردات واکسن به کشور از مرز ۴۰ میلیون دوز گذشت, رسا نشر - خبر روز

 

«مهرداد جمالی ارونقی» با اشاره به واردات پنج میلیون دوز واکسن کرونا در صبح امروز، اظهار داشت: در ۴ شهریورماه ۲ میلیون  و ۲۲۰ هزار دوز، ۱۱ شهریور ماه دو محموله شامل یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دوز و یک میلیون ۷۹۵ هزار و ۹۶ دوز و ۱۲ شهریورماه چهار میلیون و ۱۱۵ هزار و ۸۸ دوز واکسن کرونا از نوع سینوفارم وارد کشور شده است.

وی با اشاره به ورود ۶۴۸ هزار دوز واکسن آسترازنکای روسی در شامگاه دیشب، خاطرنشان کرد: مجموع واکسن های وارداتی از ۱۱ بهمن سال گذشته تا صبح امروز ۱۴ شهریور ماه در ۴۶ محموله به ۴۰ میلیون ۲۹۱ هزار و ۸۹۴ دوز رسیده است.

ارونقی تصریح کرد: در این مدت در ۲۶ محموله ۳۱ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۶۸۴ دوز واکسن سینوفارم چینی، ، یک محموله یک میلیون ۴۵۲ هزار دوز کواکس ایتالیا، یک محموله یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دوز کواکس چینی، ۱۱ محموله یک میلیون و ۴۵ هزار دوز اسپوتنیک روسی، دو محموله ۹۶۳ هزار دوز آسترازنکا روسی، یک محموله ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز کواکس کره جنوبی، یک محموله ۱۲۵ هزار دوز هندی بهارات و ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دوز واکسن ژاپنی آسترازنکا به کشور وارد شده است.

وی افزود: تا ساعاتی دیگر محموله دیگری از واکسن کرونا در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین خواهد نشست.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران تاکید کرد: واکسن های وارداتی کرونا در فرودگاه امام خمینی (ره) به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل داده می شود و تمام تشریفات گمرکی آنها پای پرواز انجام می‌شود و تعللی در ترخیص آن وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه