حمایت مدیرعامل توییتر از بیت کوین / با برنامه جدید توییتر آشنا شوید

 

شایعات و تصاویر فاش‌شده نشان می‌دهد که ممکن است توییتر قابلیت پرداخت با بیت‌کوین را از طریق سرویس Tip Jar خود اضافه کند.

, حمایت مدیرعامل توییتر از بیت کوین / با برنامه جدید توییتر آشنا شوید, رسا نشر - خبر روز

۱۴ شهریور ۱۴۰۰ –
۱۱:۱۶

اردیبهشت‌ گذشته اعلام شد توییتر در فکر اضافه کردن قابلیتی است که از طریق آن کاربران بتوانند به راحتی به حساب‌های کاربری مورد نظرشان کمک مالی کنند. این ویژگی جدید که «Tip Jar» نامیده می‌شود به کاربران امکان می‌دهد تا علاوه بر لایک کردن، بازتوییت کردن و حمایت از برخی حساب‌های کاربری،‌ در صورت لزوم از لحاظ مالی نیز از آنها حمایت کنند.

با اضافه شدن این قابلیت جدید دکمه‌ای کوچک در پروفایل کاربری تعبیه می‌شود که امکان ارسال پول را فراهم می‌کند. با ضربه زدن روی این دکمه،‌ گزینه‌های مختلف ارسال پول از طریق پی‌پال و سایر روش‌ها نمایش داده می‌شود. حالا برخی از افشاگران حوزه آی‌تی خبر داده‌اند که توییتر قصد دارد قابلیت انتقال بیت‌کوین را هم به Tip Jar اضافه کند.

الساندرو پالوزی، افشاگر و توسعه‌دهنده معروف، تصویری از نحوه عملکرد این سیستم جدید توییتر منتشر کرده که این خبر را تایید می‌کند. پالوزی در این پست از امکان‌پذیر بودن انتقال فوری بیت‌کوین با سرویس Tip Jar توییتر خبر داده است.

, حمایت مدیرعامل توییتر از بیت کوین / با برنامه جدید توییتر آشنا شوید, رسا نشر - خبر روز

, حمایت مدیرعامل توییتر از بیت کوین / با برنامه جدید توییتر آشنا شوید, رسا نشر - خبر روز

اما این تصویر فاش‌شده از سوی پالوزی تنها سندی نیست که بر قابلیت انتقال بیت‌کوین در سرویس Tip Jar توییتر دلالت می‌کند؛ اخیراً گزارش‌های مختلف دیگری هم از نسخه بتای به‌روزرسانی جدید توییتر منتشر شده که بر این خبر صحه می‌گذارد. در این گزارش‌ها به قابلیت انتقال فوری بیت‌کوین اشاره شده است. هرچند طبق اعلام برخی از منابع خبری، این فناوری جدید توییتر هنوز در دسترس کاربران قرار نگرفته، اما کد موجود در نسخه بتا نشان می‌دهد که توییتر در حال راه‌اندازی آن است.

 حمایت دورسی از بیت‌کوین

این در حالی است که طبق گزارش «TechCrunch»، جک دورسی مدیرعامل توییتر تایید کرده که بیت‌کوین بخش بزرگی از آینده این شرکت خواهد بود. جک دورسی در این باره گفته: «فکر می‌کنم برای توییتر و سهامداران توییتر بسیار مهم است که ما همچنان به آینده نگاه کنیم و روی فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری کنیم.»

, حمایت مدیرعامل توییتر از بیت کوین / با برنامه جدید توییتر آشنا شوید, رسا نشر - خبر روز

این اولین باری نست که جک دورسی مدیرعامل توییتر از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی حمایت می‌کند. او بارها اعلام کرده رمزارزها واقعیتی انکارناپذیر هستند. او حتی در توییتی نوشته بود که شرکت اسکوآر قصد دارد یک کیف‌ پول سخت‎‌افزاری برای بیت‌کوین بسازد. جک دورسی مدیرعامل شرکت اسکوآر در این باره گفته بود: «این کیف پول یک کیف پول باز از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بوده و با همکاری جامعه بیت‌کوین ساخته خواهد شد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه