خاطره جالب وزیر ورزش از مسابقه دادن با کفش‌ های پاره!

 

وزیر ورزش و جوانان با حضور در جمع اهالی دوومیدانی، از ورود خودبه دوومیدانی صحبت کرد و خود را مدیون این رشته دانست.

خاطره جالب وزیر ورزش از مسابقه دادن با کفش‌ های پاره!|خبر فوری

حمید سجادی در بازدید از سایت تخصصی دوومیدانی ایران و دیدار با پیشکسوتان و ورزشکاران این رشته، گفت: مهدی جلودارزاده  و احسان حدادی من را به حال و هوای دیگری بردند. هرچه از دوومیدانی به شما بگویم “زیره به کرمان بردن” است. با آقای صیامی که صحبت کردیم پیشنهاد داد روز جمعه با دوومیدانی‌کاران دیدار کنیم و  قرار بر این شد که جلسه‌ای برای رخصت گرفتن از جامعه  دوومیدانی و بزرگترهای خودم باشد چون قرار است کار بزرگی انجام بدهیم.

او افزود:  دولتی مردمی روی کار آمده و آقای رئیسی خیلی به ورزش همگانی علاقه دارند. در بحث جوانان، ورزش و خانواده، ورزش همگانی، سلامت، کاهش هزینه‌های درمان، افزایش مشارکت مردم در ورزش توصیه‌هایی به من کرد. رئیس جمهور هرچه در ذهنم بود را تکلیف کرد و در جریان اخذ رای هم حمایت‌های ارزشمندش را دیدید. برای من تکلیف سنگینی بود و هرچه مراحل اخذ رای پیش رفت سنگینی کار بیشتر می‌شد.

سجادی بیان کرد: از همه حمایت‌ها، نکات مثبت، انتقادها و در کل از مجلس تشکر می‌کنم. قول می‌دهم هرچه جلوتر برویم با نمایندگان مجلس حتی مخالفان ارتباط خوبی برقرار خواهد شد و از پتانسیل حداکثری مجلس برای ورزش و دوومیدانی استفاده می‌کنیم.

دونده شدن وزیر با کفش‌های پاره

او با بیان این‌که در مورد دوومیدانی تکالیف و پیشنهاداتی دارم، ادامه داد: من برای اولین بار به عنوان فرزند کارگر قنادی به یک مسابقه دوومیدانی معرفی شدم که دور استادیوم آزادی را دویدیم. آن موقع  یک کفش آدیداس که کنار شست پایم پاره بود داشتم و برای آن مسابقه پوشیدم اما نمی‌دانستم آنجا تلویزیون می‌آید. یک جفت کفش مهمانی هم داشتم که گفتم آن را نپوشم. یکی از بستگان نزدیکم هم  یک کت به من داد که تا روی زانویم می‌آمد. یک پاترول آنجا بود که  فیلمبردار تا کمر از آن بیرون آمده بود و از پاهای ما فیلم می‌گرفت. آن  فیلم در اخبار پخش شد  و  در خانواده  و فامیل سرزنش شدم که چرا کفش‌های تازه‌ات را نپوشیدی؟! من از همان جا عاشق دوومیدانی شدم.

او افزود: یک مسابقه دیگر برگزار شد که آن‌موقع با کلاشینکف استارت زدند. آنقدر صدایش زیاد بود که وقتی استارت دادند، همه دویدند اما من از ترس روی زمین نشستم و در نهایت سیزدهم شدم.

وزیر ورزش بیان کرد: می‌دانیم برای دوومیدانی باید چکار کنیم اما گاهی دستمان خالی است. من پنج سال پیش به خاطر مشکل دیسک کمر پیاده‌روی می‌کردم، همانجا بود که فهمیدم برخی بچه‌ها در پارک تمرین پرتاب دیسک می‌کنند، پس  می‌توان با اراده در هر شرایطی تمرین و کار کرد.

دوومیدانی را به  ورزش همگانی وصل کنید

او خواستار ارتباط دوومیدانی با ورزش همگانی شد و گفت: شاید بتوانیم برای دوومیدانی هزینه‌هایی{بودجه‌} را از راه‌های دیگری تهیه کنیم اما اجازه بدهید دوومیدانی ارزان بماند. پیشنهاد من این است که پیست‌های ما محل همگانی باشد و گروه‌های مردمی به پیست‌های ما بیایند. این تارتان خراب نمی‌شود و هر زمان خراب شد راه برای تعمیر وجود دارد.
پس پیست‌های دوومیدانی را با همگانی لینک کنیم. فضای دوومیدانی را زیبا کنیم. دوومیدانی الگو باشد و از تجارب ورزشکارانی که به عرصه‌های بین‌المللی می‌روند استفاده کنیم. در مجموعه آزادی هم هرجا که مناسب دوومیدانی بود بگویید در خدمتتان هستم.

شایسته‌سالاری را در اولویت قرار دهید

سجادی خطاب به رئیس فدراسیون دوومیدانی بیان کرد: آقای صیامی بیایید شایسته‌سالاری را در اولویت قرار بدهیم. ما باید ورزشکارانی چون حدادی، تفتیان، فصیحی، هاشمی و … را در دوومیدانی حفظ کنیم و به عنوان مربی و کادر فنی از آنها استفاده کنیم.

او در مورد تکلیف وزارت ورزش در قبال دوومیدانی گفت: تکلیف داریم که زیرساخت‌های دوومیدانی را فراهم کنیم. ما دیروز در اراک به صورت غیررسمی از پیست اراک  بازدید کردیم و  یک پیست دیگر هم در حال احداث است. تکلیف خودم می‌دانم که زیرساخت‌ها و منابع شما را تهیه کنم،  دوومیدانی را بین مردم جا بیندازم، از صدا و سیما بخواهم به دوومیدانی به عنوان رشته‌ای پایه و پرمدال، بیشتر توجه کند.

هرچه دارم از دوومیدانی است

وزیر ورزش و جوانان  در ادامه گفت: من هرچه دارم مدیون دوومیدانی هستم. من با فرزندان شهید هم کار کرده‌ام، به مو رسیدم اما پاره نشد و هرچه در زندگی دارم از آنها می‌بینم. پیشنهاد می‌کنم پیست‌های دوومیدانی را با ورزش همگانی لینک کنیم، فضا تمیز و زیبا باشد، از تجربیات ورزشکارانی که خارج از کشور اردو داشته‌اند استفاده کنیم.

او ادامه داد: باید ببینیم الگوی تمرین ورزشکاران ما نیاز به اصلاح دارد؟ الگوی تربیت مربیان تیم ملی و ورزشکاران چیست؟ اگر می‌خواهیم اردوی خارجی داشته باشیم دلیل آن چیست؟ درخواست من این است تقویم غنی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم فدراسیون قهرمانی کشور را زنده کند. من دستم در معرفی باشگاه باز است و قول کمک می‌دهم. پیشنهاد می‌کنم یک مسابقه بین‌المللی در بهار و تابستان برگزار کنید، این مجموعه را حدادی می‌تواند به آکادمی تمرین پرتاب‌ها تبدیل کند. البته ما فعلا از او یک طلای بازی‌های آسیایی را انتظار داریم.

ورزش زنان را خودکفا کنید 

سجادی به بخش زنان دوومیدانی اشاره و بیان کرد:  دوومیدانی زنان فوق‌العاده نیاز به حمایت دارد، برای آنها هم فضا و مربی اختصاصی تمرین در نظر بگیرید. من در مجلس هم گفتم که علاقه‌مند هستم ورزش زنان ما مستقل و خودکفا باشد. آقای صیامی دوومیدانی زنان را مستقل کن و من هم هر کمکی بخواهی در خدمتت هستم. هر کاری لازم است انجام دهیم تا دوومیدانی زنان را غنی‌تر کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: در اولین فرصت یک جلسه نشست و  هم‌اندیشی بررسی راهکارهای دوومیدانی کشور با حضور پیشکسوتان و اساتید برگزار کنید و  من هم در آن جلسه شرکت می‌کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.