ماجرای کمبود دوز دوم «اسپوتنیک» از زبان دکتر رئیسی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره مشکلات ایجاد شده برای متقاضیان تزریق دوز دوم واکسن کرونا اسپوتنیک توضیحاتی ارائه داد.

, ماجرای کمبود دوز دوم «اسپوتنیک» از زبان دکتر رئیسی, رسا نشر - خبر روز

علیرضا رئیسی درباره مشکلات ایجاد شده برای متقاضیان تزریق دوز دوم واکسن اسپوتنیک توضیح داد: در خصوص واکسن اسپوتنیک همانطور که می دانید اسپوتنیک دارای دو دوز یک و دو است که با یکدیگر کاملا متفاوت هستند. شرکت اسپوتنیک حدود ۴۵ هزار عدد واکسن دوز دو را کمتر از میزان تقاضا شده در اختیار ما قرار داد و دچار کمبود شدیم.

وی گفت: البته بر اساس برنامه های پیش بینی شده تا ده روز آینده مقداری اسپوتنیک به کشور وارد خواهیم کرد تا افرادی که نیازمند تزریق دوز دوم هستند بتوانند واکسن مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه از این پس شرط واردات واکسن اسپوتنیک، وارد کردن دوز اول و دوم با یکدیگر است اظهرا داشت: در سطح دنیا مطالعاتی موجود است که می توان دو دوز مختلف واکسن را تزریق کرد به طور مثال بر اساس مطالعات انجام شده می توان از واکسن آسترازنکا به جای دوز دوم واکسن اسپوتنیک استفاده کرد و درحال حاضر در اروپا و آمریکا فایزر و آسترازنکا نیز به جای یکدیگر استفاده می شوند کهاین اقدام نیز باید بر اساس مطالعات این اقدام صورت گیرد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: دوز دوم این واکسن حدود یک هفته الی ده روز دیگر به دست ما خواهد رسید و ترجیح می دهیم برای افرادی که دوز اول را تزریق کرده اند دوز دوم نیز اسپوتنیک تزریق شود.

 

منبع: خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 4 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه