آغاز مقاومت علیه طالبان از دره پنجشیر

فقط یک ولایت افغانستان هنوز خارج از کنترل گروه طالبان است و نیروهای دولتی و شبه نظامیان محلی قصد دارند نبرد بزرگی را علیه طالبان آغاز کنند.

, آغاز مقاومت علیه طالبان از دره پنجشیر, رسا نشر - خبر روز

به گزارش روسیا الیوم، گروه طالبان فقط یک ولایت افغانستان را نتوانستند به اشغال خود در آورند و آن«پنجشیر» است.
پنجشیر یکی از ۳۴ ولایت افغانستان است که جمعیت آن نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر است و بیشتر ساکنان آن تاجیک هستند.تاجیک ها ۹۸.۹ درصد جمعیت این ولایت را شکل می دهند.
در حال حاضر نیروهای دولتی و شبه نظامیان محلی در طول مرزهای پنجشیر مستقر هستند و این منطقه تبدیل به دژی برای مقاومت در برابر طالبان خواهد شد. این دومین بار است که پنجشیر تبدیل به دژی برای مقاومت در برابر طالبان می شود.
نیروهای دولتی و «برهان الدین ربانی» رئیس جمهور وقت افغانستان در پی اشغال کابل توسط افراد مسلح طالبان در سال 1996 به دره پنجشیر پناه آوردند و نیروهای مقاومت از کنترل کشور به طور کامل توسط طالبان جلوگیری کردند.
برخی منابع گفتند که فرماندهان مقاومت در دره پنجشیر خود را برای نبرد بزرگ علیه طالبان آماده می کنند و برای این نبرد از ۲۰ پایگاه نظامی در این ولایت کمک می گیرند این در حالی است که در نبرد سابق با طالبان فقط هشت پایگاه نظامی در این ولایت بود.
در همین حال، «احمد مسعود» فرزند «احمد شاه مسعود» قهرمان ملی افغانستان به پنجشیر رفت.
 

منبع: جماران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه