تکذیب اظهارات منتسب به آیت الله بوشهری

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای در واکنش به خبر منتشر شده در فضای مجازی منتسب به آیت الله حسینی بوشهری اعلام کرد: خبری در فضای مجازی درحال نشر است که از اساس کذب است.

, تکذیب اظهارات منتسب به آیت الله بوشهری, رسا نشر - خبر روز

در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است:

خبری در فضای مجازی درحال نشر است که از اساس کذب است و اردوگاه دشمن با مسموم ساختن فضای رسانه و تحریف سخنان آیت الله حسینی بوشهری درصدد تضعیف نظام اسلامی و تبلیغ دین که رسالت اصلی حوزه های علمیه بوده برآمده است. البته این رویه دشمنان تازگی ندارد و هنوز یک هفته از سخنان گهربار مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری نگذشته که فرمودند بعد از روی کار آمدن دولت جدید نکته مهم رویارویی با توطئه رسانه ای دشمن است، لذا از همه کسانی که اخبار رسانه‌ای را از فضای مجازی دنبال می‌کنند تقاضا می‌شود به صحت و سقم این اخبار توجه کامل داشته و دشمن را با عدم نشر شایعات، از رسیدن به مقصود خویش مأیوس سازند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: آیت الله حسینی بوشهری در پیامی که به مناسبت گردهمایی مجازی مبلغان محرم الحرام صورت گرفت به نکاتی کلیدی در راستای تبلیغ معارف اسلام که رسالت اصلی حوزه در جامعه می باشد پرداختند؛ نکاتی از قبیل: وظایف مبلغین در تبلیغ چون: ۱ ـ کیفیت گرایی ۲ـ نهراسیدن از دشنام دشمنان ۳ ـ استفاده از بهترین شیوه‌های تبلیغی ۴ ـ تبلیغ با رفتار در کنار گفتار ۵ ـ اعتقاد به امداد الهی ۶ -حرکت بر اساس شرایط موجود.

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: ایشان در توصیه به مبلغین، همدلی با مردم و دغدغه مندی برای حل مشکلات آنان(که از نکات برجسته خطبه‌ها و سخنرانی‌های این عالم مردمی می‌باشد)، پایین نگه داشتن سطح توقع از مردم را مهم ارزیابی نموده و اشاره کردند، درشرایط موجود که به هر دلیلی، از شیطنت خارجی‌ها گرفته تا بی تدبیری‌ها، اکنون کشور به زحمت افتاده، مردم برای حل مشکلات و توقعات شان با مسئولان همراهی کنند تا ان شاءالله مشکلات برطرف گردد.

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: آیت الله بوشهری ضمن توصیه نسبت به رعایت نکات لازم درنحوه برگزاری مراسم عزاداری اظهار داشتند، مبلغان باید با توجه به مشکلات مردم با آن‌ها همدلی نموده و در شرایط فعلی که حالت یأس در برخی از مردم عزیز ایجاد شده، لازم است نسبت به بازگشت امید به بدنه جامعه اقدام لازم را صورت دهند.

 

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه