کدخدایی درباره شکایت رسایی: انتخابات میاندوره‌ای مجلس در تهران تایید شد/ کوثری به مجلس یازدهم می‌رود

سخنگوی شورای نگهبان از تایید صحت انتخابات میاندوره‌ای مجلس در تهران خبر داد و گفت: شورای نگهبان ورود آقای کوثری به مجلس را تایید کرد.

عباسعلی کدخدایی با اشاره به شکایت حجت الاسلام و المسلمین حمید رسایی مبنی بر قانونی نبودن حضور سردار اسماعیل کوثری در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی گفت: شکایت آقای رسایی و اظهارات وی در شورای نگهبان بررسی و گزارش‌های مفصلی نیز ارائه شد. در نهایت، اعضای این شورا به صحت این انتخابات در تهران رای دادند و آقای کوثری به مجلس راه پیدا کرد.

گفتنی است در روز‌های گذشته آقای رسایی یکی از نامزد‌های انتخابات میان دوره‌ای مجلس در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از شکایت خود درباره قانونی نبودن حضور آقای کوثری خبر داده بود.پ

وی در کانال تلگرامی خود گفته بود که آقای حداد عادل روز ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ در تماسی تلفنی از آقای کوثری درخواست می‌کند تا در انتخابات میان دوره مجلس به عنوان کاندیدای ائتلاف اصولگرایان ثبت نام کند.

این نامزد انتخاباتی در بخش دیگری از اظهارات خود بیان کرده بود طبق قانون نیرو‌های نظامی که شش ماه قبل در نهاد‌های نظامی مشغول به کار بوده یا مسئولیت داشته‌اند، حق کاندیداتوری مجلس را ندارند.

آقای رسایی افزوده با توجه به الزام قانونی، آقای کوثری باید در روز ثبت‌نام، برگه استعفای خود از عضویت در سپاه و همچنین استعفا از جایگاه مشاور عالی فرمانده کل سپاه و عدم اشتغال به تاریخ شش ماه قبل را ارائه می‌داده، اما هیچ کدام از این اسناد را به همراه نداشته و ارائه نداده است.

سردار اسماعیل کوثری هم در روز‌های گذشته نسبت به این موضوع پاسخ داده و گفته است در رابطه با شکایت آقای رسایی از سوی شورای نگهبان به وی زنگ زده اند.

وی ادامه داده “بنده هم توضیحاتی ارائه دادم و بیان کردم که اگر حضور بنده در انتخابات غیرقانونی بوده پس بر چه اساسی در مجلس هشتم و نهم حضور داشتم؟ بنده در سال ۸۷ بازنشسته شده‌ام. ”

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.