رسانشر – خبر روز

سازمان غذا و دارو: مشکل تامین دارو در کشور وجود ندارد

اجتماعی

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به تحریم های یکجانبه آمریکا، گفت: مشکلی برای تامین دارو در سطح کشور وجود ندارد و ذخیره سازی لازم انجام شده است.

به گزارش ایرنا غلامرضا اصغری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه چهاردهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی کشور در ارومیه افزود: مواد اولیه مورد نیاز صنایع دارویی کشور و محصولات غذایی نیز تامین شده و به اندازه کافی در انبارها موجود است.

وی بیان کرد: در حالی که قبل از انقلاب کل داروی مورد نیاز کشور توسط شرکت های خارجی تامین می شد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت گسترده در حوزه دارو سرمایه گذاری شده است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت، دارو را یک کالای حیاتی و استراتژیک می داند و به همین دلیل در دوران دفاع مقدس و تحریم به داروی تولید داخل متکی می شود.

رییس سازمان غذا و دارو از واردات بخشی از داروهای مورد نیاز به اندازه کافی به کشور خبر داد و گفت: بخش دیگری نیز پس از ثبت سفارش وارد کشور می شود و در اختیار شرکت های پخش دارو قرار می گیرد.

اصغری با اشاره به سهم ۹۶ درصدی کارخانه های داخلی در تولید داروی مورد نیاز کشور، افزود: داروی مورد نیاز با کیفیت جهانی و به میزان مناسب وجود دارد.

وی همچنین سیاست سازمان غذا و دارو را حمایت از صنایع تولید داخل در بخش غذا عنوان کرد و ادامه داد: با حذف بروکراسی های گذشته در شرایط حساس فعلی و با همه توان به رونق تولید داخل کمک می شود تا ضمن حفظ کیفیت، مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

مطالب مرتبط

پیام بگذارید

پایگاه خبری تحلیلی رسانشر
تازه ترین خبرهای ایران و جهان دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی