دستگیری ۲۷ متهم تخلف انتخاباتی در قزوین

دادستان عمومی و انقلاب آبیک قزوین گفت: ۲۷ متهم در قالب ۲۰ پرونده در رابطه با تخلفات انتخاباتی روز جاری (۲۸ خردادماه) در این شهرستان دستگیر شدند.

سعید احمدزاده جمعه شب با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دستگاه قضایی آبیک براساس وظایف ذاتی و نظارت همه جانبه خود بر فرآیند انتخاباتی توانست ۱۳ پرونده تخلف (با داشتن ۲۰ متهم) در خصوص حامیان کاندیداها و هفت پرونده نیز در رابطه با خود کاندیداها تشکیل دهد.

تخلف انتخاباتی, دستگیری ۲۷ متهم تخلف انتخاباتی در قزوین, رسا نشر - خبر روز

وی با بیان اینکه در خصوص این متهمان انتخاباتی، ۲ نفر تحت نظر قرار دارند، اظهار داشت: هفت دستگاه خودرو از ابتدای امروز تاکنون نیز در رابطه با تخلفات صورت گرفته انتخاباتی توقیف شده که براساس قانون باید سیر مراحل لازم را سپری کنند تا تصمیم گیری شود.

احمدزاده به صدور ۴۹ مورد تذکر کتبی و بیان ۳۸ مورد تذکر شفاهی در خصوص تخلفات انتخاباتی این شهرستان اشاره و یادآور شد: نحوه کار به این شکل بود که تمامی اعضای شورای تامین و نظارت در سطح شهرستان فعال بوده و بر فرآیند انتخاباتی رصد و نظارت داشتند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تذکرات و یا قرار احضار صورت می‌گرفت.

به گفته این مقام قضایی، در حاشیه دستگیری متهمان یاد شده، هفت مورد ماسک تبلیغاتی، مقداری وجه نقد و خودکارهای تبلیغاتی نیز در شعبه‌های اخذ رای کشف و ضبط شده است.

دادستان عمومی و انقلاب آبیک خاطرنشان کرد: از شهروندان فهیم و آگاه این شهرستان تقاضا شده بود تا در صورت مشاهده هرگونه تخلفات انتخاباتی موارد را به پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.

احمدزاده یادآور شد: دستگاه قضایی شهرستان آبیک دز زمان برگزاری انتخابات به صورت شبانه روزی پای کار بوده و اجازه هیچگونه سودجویی و پایمال شدن حقوق بیت المال را با تخلفات انتخابی نداد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه