این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

شغلی به حساسیت کارمندی

شاید شنیده اید که برخی کارمندی را بهترین شغل و راحت ترین کار می دانند و در بیان شغل کارمندی آن را به یک کار بی دردسر با حقوق بالا و ساعت کار مشخص و بدون دردسر تعبیر می کنند. و مسلما مشاغل پشت میز نشینی نسبت به کارهای فنی، آزاد و خدماتی ساده تر بنظر می رسند. و خیلی از افراد جامعه آرزوی این را دارند که کارمند شوند و با تمام توان در پیدا کردن یک پست کارمندی هستند چرا که آن را آینده دار و با درآمد بالا میدانند.

Image result for ‫کارمند‬‎

اما حقیقت زیاد شبیه با موادری که گفته شد نیست. کارمندی شغلی حساس و با مسئولیت بالاست که تنها افراد مسئولیت پذیر و کاردان از عهده آن بر می آیند. ضمن داشتن تحصیلات مرتبط، اطلاعات و انگیزه بالا می تواند کار یک کارمند را تحث تاثیر قرار دهد.

اگر قشر زحمت کش کارگران و مشاغل دیگر را بازوان پرتوان حرکت و پویایی جامعه بدانیم. کارمندان مانند خون در رگ های جامعه هستند که با تغذیه و مدیریت جامعه باعث ایجاد نظم و برنامه ریزی در اجرای صحیح کارها می شوند. از این روی هرگاه در محیط اداره ، شهر و حتی کشوری کارمندان مسئولیت پذیر و کاردانی حضور داشته باشند می توانند به امر پیشرفت و تحقق اهداف کمک شایانی نمایند. تصور کنید یک اداره فقط برای یک روز به دست افراد غیر حرفه ای و فاقد صلاحیت کاری اداره شود. مسلما مشکلات عدیده ای به وجود می آید. و آنجاست که حضور یک فرد توانمند و متخصص در زمینه امور اجرایی بخوبی احساس می شود.

کارمندی شغل ساده ای نیست. تجربه می خواهد و تعهد. صبر می خواهد و شکیبایی. اگر خودتان را جای یکی از کارمندان اداره و سازمانی شلوغ نظیر ثبت احوال بگذارید متوجه می شوید که پاسخگویی و انجام کارهای ارباب رجوع های متعدد در طول یک روز واقعا احتیاج به یک صبر و تخصص بالا دارد و مسلما حقوقی که کارمندان در این ادارات می گیرند آنچنان هم زیاد نیست.

تصور کنید که ۳۰ سال از عمرتان را بصورت مداوم و رزانه باید رأس یک ساعت مشخص در یک محل با افراد زیادی سپری کنید. کارهای محول شده را انجام دهید و به مشکلات مراجعین رسیدگی کنید.این کار انرژی زیادی می خواد و بعضا از توان آدمی خارج است. از اینرو در برخوردهای کارمندان، بد خلقی و … باید کمی هم به انها حق داد و شرایط کاری آنان را درک کرد. هرچند همه در یک شغل مثل هم نیستند و ممکن است افرادی به اشتباه وارد این حرفه شده باشند که لایق جایگاهشان نباشند. اما آنچه که حقیقت دارد این است که کارمندان ایران همگی زحمت کش و شریف هستند و در خدمت به مردم و کشور صادقانه قدم بر می دارند.

رسانشر روز کارمند را به همه کارمندان زحمت کش و تلاشگر ایران عزیز، تبریک می گوید….

 

یادداشت کوتاهی از

شبنم حاجی اسفندیاری

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

آخرین خبرها

پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی