پایگاه خبری تلحیلی رسا نشر

فهرست مشاغل و کسب وکارهای به شدت آسیب دیده از کرونا ابلاغ شد

دبیرقرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا، از ابلاغ لیست مشاغل وکسب وکارهای به شدت آسیب دیده مشمول حمایت‌های اقتصادی سال ۱۴۰۰ خبر داد.

بابک دین پرست معاون وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با ، از ابلاغ لیست مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده مشمول حمایت‌های اقتصادی سال ۱۴۰۰ خبر داد و در این ارتباط افزود: در اجرای مصوبه شماره (۲) هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت ، در خصوص «تمدید بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از در سال ۱۴۰۰» و با توجه به مفاد بند «ه» مصوبه مذکور، مبنی بر تعیین و ابلاغ فهرست مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از بیماری و مشمول حمایت‌های موضوع بسته حمایتی مصوب ستاد، توسط کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ، روز جاری معاون اقتصادی رئیس جمهور و رئیس کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری ، نسبت به اعلام لیست مشاغل و کسب و کارهایی که عناوین آنها متناسب با گروه‌های شغلی تعطیل یا محدود شده در طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها، مصوب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، بوده و در جلسات کارگروه یاد شده به تصویب رسیده است را تعیین و اعلام کرد.

کرونا, فهرست مشاغل و کسب وکارهای به شدت آسیب دیده از کرونا ابلاغ شد, رسا نشر - خبر روز

در ادامه به ۱۲ گروه ذیل، مشمول بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از در سال ۱۴۰۰ اشاره شده است که شامل؛

مراکز آموزشی، آموزشگاه‌ها و مهدکودک‌ها (به غیر از مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی).

مراکز فرهنگی، هنری و رسانه‌ای (غیر دیجیتال)، موزه‌ها، سینماها و تئاترها.

مراکز تفریحی، باغ وحش‌ها و شهربازی‌ها.

مراکز ورزشی، باشگاه‌ها و مراکز ورزشی آبی، پارک‌های آبی و استخرها.

مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، خدمات بین راهی، زائرسراها، دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری، زیارتی و آژانس‌های مسافرتی.

شرکت‌های حمل و نقل مسافر برون شهری.

مراکز پذیرایی، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها، چایخانه‌ها، قهوه خانه‌ها، مراکز تهیه و طبخ غذا.

قنادی، شیرینی پزی، آبمیوه و بستنی فروشی.

آرایشگاه‌های مردانه، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی.

مراکز فروش انواع پوشاک، کیف، کفش، خرازی، خیاطی، مراکز فروش کادویی، لوازم آرایشی و بهداشتی، اسباب بازی، لوازم‌التحریر، مراکز توزیع صنایع دستی، مراکز فروش فرش و موکت، لوازم خانگی، پارچه، پرده، مبلمان و تزئینات داخلی ساختمان، آتلیه و عکاسی.

مراکز عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی.

• نمایشگاه‌های تجاری اعم از عمومی، تخصصی و بین‌المللی

 


منبع:رسا نشر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما تصور خواهیم کرد که شما با این کار خوب هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه