پایگاه خبری تلحیلی رسا نشر

تقدیر ویژه جشنواره برلین از فیلم ایرانی

 

فیلم «منطقه پایانی» به کارگردانی مشترک بردیا یادگاری و احسان میرحسینی، تقدیر ویژه جایزه بهترین فیلم اول جشنواره برلین را کسب‌ کرد.

در مجموع ۱۳ فیلم از بخش‌های مواجهه، پانوراما، فوروم، نسل و چشم انداز سینمای آلمان نامزد کسب جایزه بهترین فیلم اول هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین بودند که در نهایت جایزه نخست و ۵۰ هزار یورویی به فیلم  «The Scary of Sixty-First» ساخته «داشا نکراساوا» رسید و فیلم  «منطقه پایانی» به کارگردانی مشترک بردیا یادگاری و احسان میرحسینی و به تهیه کنندگی فرزاد پاک و امین میرحسینی تقدیر ویژه این بخش را دریافت کرد. جشنواره برلین, تقدیر ویژه جشنواره برلین از فیلم ایرانی, رسا نشر - خبر روز

«منطقه پایانی»، به عنوان محصول مشترک سینمای ایران و آلمان، اولین نمایش جهانی خود را در بخش رقابتی «مواجهه» جشنواره فیلم برلین تجربه کرد.

بخش رقابتی «Encounters» (مواجهه) جشنواره برلین از دوره گذشته جشنواره در سال ۲۰۲۰ آغاز به کار کرد و هدف از آن حمایت از صداهای جدید در سینما و دادن فضای بیشتر به آثار مستند و داستانی متنوع است و امسال میزبان ۱۲ فیلم از ۱۶ کشور جهان است.

 


منبع:رسا نشر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما تصور خواهیم کرد که شما با این کار خوب هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه