۸ نکته برای نجات شما در مقابله با حیوانات وحشی

 

برخورد با حیوانات وحشی ممکن است برای هر انسانی اتفاق بیفتد و مشکل‌ساز شود.

برخورد با حیوانات وحشی می‌تواند مشکل باشد. وقتی صحبت از دفاع از خود در برابر آن‌ها است، هیچ راه حل واحدی وجود ندارد، زیرا آن‌ها واکنش‌های متفاوتی نسبت به رفتار‌های مختلف نشان می‌دهند. آنچه بهترین نتیجه را می‌دهد دانستن نحوه پاسخگویی به برخورد‌های ناخواسته با حیوانات خطرناک و یادگیری تکنیک‌های مختلف است.

به همین دلیل است که ما در این مقاله از مهارت‌های تحقیقاتی خود استفاده کردیم و فهمیدیم که اگر خود را رو در رو با یک حیوان وحشی دیدید چگونه می‌توانید زنده بمانید.

حیوانات وحشی, ۸ نکته برای نجات شما در مقابله با حیوانات وحشی, رسا نشر - خبر روز

چگونه از خود در برابر گوزن محافظت کنید

بیشتر اوقات گوزن‌ها ترجیح می‌دهند فرار کند تا با انسان تعامل کنند. با این حال، یک گوزن ماده در صورت تهدید نوزادان می‌تواند پرخاشگر شود و یک گوزن نر می‌تواند در فصل جفتگیری واقعاً خطرناک باشد.

آرام باشید و به آرامی به عقب بروید. اگر حمله به شما شروع شد، مانعی بین خود و گوزن قرار دهید و فرار کنید یا از یک درخت بالا بروید.

دست‌ها و کت خود را بالا بیاورید تا بزرگتر و ترسناک‌تر به نظر برسید. کت را به اطراف بچرخانید.

اگر گوزن به شما حمله کرد، با قرار گرفتن در حالت جنینی، از سر و گردن خود محافظت کنید.

چگونه از خود در برابر خرس محافظت کنید

اگر صحبت کنید و سر و صدای زیادی ایجاد کنید، خرس‌های اطراف احتمالاً منطقه را ترک می‌کنند. اما اگر ناگهان به یکی از آن‌ها برخورد کرده و آن را غافلگیر کردید، آنچه باید انجام دهید این است:

فریاد نزنید، فرار نکنید، یا از درخت بالا نروید. خرس‌ها دونده سریعی هستند و می‌توانند درختان را به آسانی بشکنند.
خود را بزرگتر نشان دهید. دستان خود را به آرامی دراز کرده، کوله پشتی یا کت را بالای سر خود نگه داشته و با آرامش عقب بروید.

چگونه از خود در برابر شیر کوهی محافظت کنید

شیر‌های کوهی معمولاً از پشت حمله می‌کنند، بنابراین هرگز به آن‌ها پشت نکرده و فرار نکنید. در عوض، باید قوی به نظر برسید.
بایستید، تماس چشمی خود را حفظ کنید و کت خود را باز کنید تا بزرگتر به نظر برسید.

در صورت لزوم، وسایل را به سمتش پرتاب کنید و با آن‌ها محکم صحبت کنید.

اگر شیر کوهی به شما حمله کرد، بی حرکت نمانید، مقابله کنید. سعی کنید به بینی، دهان یا چشم‌های آن ضربه بزنید، به احتمال زیاد شما را تنها خواهد گذاشت.

حیوانات وحشی, ۸ نکته برای نجات شما در مقابله با حیوانات وحشی, رسا نشر - خبر روز

چگونه از خود در برابر گرگ محافظت کنید

گرگ‌ها گروهی مسافرت می‌کنند؛ و اگر یکی را دیدید، بقیه آن‌ها احتمالاً در بوته‌های اطراف پنهان شده اند. بنابراین، اگر در فاصله قابل توجهی قرار دارید، به آرامی دور شوید. اما اگر این برخورد اجتناب ناپذیر باشد، آنچه باید انجام دهید این است:

به آرامی به عقب بروید و نگاه خود را به عقب برنگردانید.

اگر گرگ عقب ننشست، شروع به فریاد زدن به همان اندازه که ریه‌های شما اجازه می‌دهد، کنید. هر چیزی را که می‌توانید پیدا کنید به آن بیندازید و به عقب برگردید. گام‌های خود را تماشا کنید، هر چند اگر روی زمین بیفتید، گرگ موقعیت حمله را خوب تشخیص می‌دهد.

در این صورت، به سختی مقابله کنید. به گرگ نشان دهید که شما نیز خطرناک هستید و با شما سر و کله زدن تصمیم خوبی نیست.

چگونه از خود در برابر یک گاو نر محافظت کنید

تا زمانی که خیلی به آن‌ها نزدیک نشوید، یک گاومیش کوهان دار به شما حمله نخواهد کرد. به همین دلیل است که باید فاصله خود را با آن‌ها حفظ کنید. اجازه ندهید ظاهر آن‌ها شما را گول بزند، حتی اگر بزرگ و سنگین باشد، اما کاملا چابک است و می‌تواند ۳ برابر سریعتر از انسان بدود.

با دور شدن آرام آرام نشان دهید که تهدید نیستید.

سنگری را پیدا کنید. به دنبال درختان، سنگ‌های بزرگ یا هر شی بزرگ دیگری باشید. پشت آن پنهان شوید و با دقت به حرکت خود ادامه دهید.

از درختی بالا بروید. به این ترتیب، یک گاومیش دیگر شما را تهدید نمی‌کند و احتمالاً منطقه را ترک خواهد کرد.

چگونه از خود در برابر پلنگ محافظت کنید

در هر حالتی، به یک پلنگ نزدیک نشوید. به خصوص به توله‌های پلنگ. یک پلنگ مادر بسیار دفاعی است و به احتمال زیاد برای محافظت از توله هایش به شما حمله خواهد کرد.

اگر یکی را دیدید، بی حرکت بایستید و تماس چشمی برقرار نکنید.

اگر پلنگ در حال آماده شدن برای حمله به شما است، فریاد بزنید، دستان خود را تکان دهید، دستان خود را بهم بزنید و هر کار دیگری که به شما کمک می‌کند تهدید کننده باشید را انجام دهید.

حیوانات وحشی, ۸ نکته برای نجات شما در مقابله با حیوانات وحشی, رسا نشر - خبر روز

چگونه از خود در برابر کفتار محافظت کنید

کفتار‌ها به طور غریزی هر فردی را که فرار کند، تعقیب خواهند کرد؛ بنابراین وقتی یکی را دیدید، آرام باشید و با آن صحبت کنید.

اگر غذایی دارید، آن را جلوی کفتار بیندازید. آن‌ها حیواناتی تنبل هستند و اگر قبلاً چیزی برای خوردن داشته باشند، به احتمال زیاد شما را تنها خواهند گذاشت.

اگر به شما نزدیک شد، با چند قدم برداشتن آن را غافلگیر کنید. شروع به ایجاد صدا‌های بلند کنید، دستان خود را تکان دهید و سعی کنید تا حد ممکن ترسناک به نظر برسید. کفتار فکر خواهد کرد که شما قصد حمله به آن را دارید و به احتمال زیاد فرار خواهد کرد.

چگونه از خود در برابر گراز وحشی محافظت کنید

گراز‌های وحشی تهاجمی هستند؛ بنابراین اگر یکی را از فاصله دور مشاهده کردید، برای گرفتن عکس متوقف نشوید و بلافاصله فرار کنید. اگر خیلی نزدیک هستید، سعی نکنید از آن پیشی بگیرید. در عوض این کار را انجام دهید.

آرام باشید و آرام آرام دور شوید.

اگر آن‌ها به سمت شما آمدند، از یک درخت بالا بروید. گراز‌های وحشی نمی‌توانند صعود کنند، بنابراین احتمالاً شما را تنها خواهند گذاشت.

اگر حالت هجومی گرفت و برای یافتن جایی برای پنهان شدن خیلی دیر بود، باید مقابله کنید. مبارزه با گراز وحشی معمولاً حدود یک دقیقه طول می‌کشد، بنابراین تا زمان پایان جنگ ادامه دهید.

آیا تا به حال به حیوان وحشی برخورد کرده اید؟ چگونه توانستید فرار کنید؟

 

منبع خبرفوری
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code