با قوانین ۴۰ سال قبل نمی‌توان اقتصاد را اداره کرد

 

یک کارشناس حوزه کار، شعار سال ۱۴۰۰ را تکمیل کننده شعار سال‌های گذشته دانست و با بیان اینکه قوانین مخل کسب و کار باید حذف شود، گفت: علاوه بر دولت و حاکمیت، مردم هم باید با نگرش خرید بیشتر تولیدات داخلی به میدان بیایند.

علی اکبر لبافی در ارزیابی نامگذاری شعار سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: شعار امسال به نوعی تکمیل کننده شعارهای سال‌های گذشته است، چون سال‌های قبل شعارها بر محور تولید و وجدان کاری و مباحث اقتصادی بود ولی شعار امسال تکمیل کننده است از این جهت که هم به پشتیابی از بخش تولید و هم بر رفع موانع تولید تاکید شده است.

وی ادامه داد: طبعا اگر بخواهیم به تولید توجه کنیم باید پشتیبانی های لازم را نه فقط در قالب دولت‌ها، بلکه در قالب ارکان حاکمیت کشور از بخش تولید داشته باشیم و همه مجموعه کشور برای پشتیبانی و حمایت از تولید به میدان بیایند.

این کارشناس حوزه کار با اشاره به اهمیت رفع موانع از پیش پای تولید کنندگان گفت: برای آنکه پشتیبانی اتفاق بیفتد لازم است موانع تولید برطرف شود و این کار نیازمند داشتن قوانین منطبق با شرایط موجود و اصلاح و بازنگری قوانین موجود است، چون با قوانین ۴۰ سال قبل نمی توانیم شرایط اقتصادی امروز را هدایت و مدیریت کنیم.

به گفته لبافی، قوانین مخل کسب وکار باید حذف شود و قوانین و مقررات، برگرفته از نظر بخش خصوصی مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد و دولت‌ها خط مشی و راه و روش برای بخش خصوصی تعریف نکنند.اقتصاد, با قوانین ۴۰ سال قبل نمی‌توان اقتصاد را اداره کرد, رسا نشر - خبر روز

وی با انتقاد از عدم مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری ها افزود: اگر به دنبال حمایت از تولید و رفع موانع آن هستیم باید نظرات و تجارب بخش خصوصی را به کار بگیریم و مشارکت بخش خصوصی به معنای واقعی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها اتفاق بیفتد.

به گفته این کارشناس حوزه کار، نقش مردم در حمایت از تولید را مهم دانست و گفت: علاوه بر حاکمیت و دولت، مردم نیز باید برای پشتیبانی از تولید با نگرش خرید بیشتر تولید داخلی و حمایت از تولید ملی به میدان بیایند.

رهبر معظم انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” اعلام و تاکید فرمودند که دولت فعلی و دولت آینده باید با حمایت‌های همه جانبه قانونی، دولتی و حکومتی از تولید و رفع موانع آن، همت کنند که امسال جهش تولید به معنی واقعی تحقق یابد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code