«جنایت‌ بی‌دقتِ» کارگردان ایرانی در آمریکای شمالی

 

اسکرین‌دیلی از پخش فیلم «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری در آمریکای شمالی خبر داد.

نشریه اسکرین‌دیلی از قرارداد بین کمپانی فرانسوی دریم‌لب و شرکت توزیع فیلم دف‌کروکدیل برای پخش و نمایش فیلم «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر در آمریکای شمالی خبر داد.

این نشریه در توضیح این خبر نوشت: «این فیلم که برای نخستین بار در جشنواره ونیز نمایش داده شد، پاییز امسال در آمریکا به نمایش عمومی درآمده و پس از آن در سامانه‌های پخش محتوای آن‌لاین عرضه می‌شود. دریم‌لب پیش از این، قرارداد نمایش فیلم را در فرانسه به شرکت دامندفیلمز واگذار کرد و کمپانی تریگون‌فیلم حق پخش آن را در کشورهای آلمان و سویس در اختیار دارد. این کمپانی پیشتر فیلم «ماهی و گربه» را هم در سویس اکران کرد. همچنین حق پخش فیلم در ایتالیا به شرکت پی.اف.دی واگذار شده است. «جنایت بی‌دقت» برنده جایزه بهترین فیلمنامه اورژینال از منتقدان ونیز و جایزه هوگوی نقره‌ای جشنواره فیلم شیکاگو است.»

این نشریه در ادامه با اشاره به فیلم‌های قبلی این کارگردان اضافه کرد: ««ماهی و گربه» فیلم اول شهرام مکری هم در جشنواره ونیز به نمایش درآمد و نخستین نمایش فیلم بعدی او، «هجوم» نیز در بخش پانورامای جشنواره برلین بود. کمپانی دف کرودکدیل فیلمز با هدف نشاندن مخاطب سینما به تماشای فیلم‌های متفاوت و همچنین ترمیم فیلم‌های تاریخ سینما توسط دنیس بارتوک، مدیر سابق سینماتکِ آمریکا و کریگ راجرز تاسیس شده است.»

«جنایت بی‌دقت» محصول موسسه فرهنگی هنری کارنامه است و پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد.

جنایت بی دقت, «جنایت‌ بی‌دقتِ» کارگردان ایرانی در آمریکای شمالی, رسا نشر - خبر روز

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code