پایگاه خبری تلحیلی رسا نشر

از کجا بفهمیم گوشی موبایلمان هک شده است؟

 

بهتر است هرچه سریع‌تر با نشانه‌های هک شدن گوشی‌تان آشنا شوید تا سریع‌تر از دزدیده شدن اطلاعاتتان جلوگیری کنید.

در دنیای امروز با گسترش دزدی‌هایی که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد، حفظ اطلاعات شخصی شما بسیار حیاتی و مهم است. اما کمتر کسی است که از امنیت دنیای مجازی و گوشی همراه خود اطلاعات کافی دارد و این می‌تواند باعث دزدی اطلاعات و هک شدن گوشی شما شود. بهتر این هرچه سریع‌تر با نشانه‌های هک شدن گوشی تان آشنا شوید تا سریع‌تر مانع از دزدیده شدن اطلاعاتتان شوید.هک گوشی, از کجا بفهمیم گوشی موبایلمان هک شده است؟, رسا نشر - خبر روز

۱. وجود برنامه‌های اتفاقی

ممکن است به سراغ گوشی تان بروید و ببینید برنامه‌هایی بر روی گوشی شما نصب شده است که به یاد نمی‌آورید خودتان آن‌ها را نصب کرده باشید و یا به چه علت بر روی گوشی شما وجود دارند. این برنامه‌های جدید به راحتی و به سرعت کار می‌کنند و برنامه‌های قدیمی شما کند شده و یا از کار افتاده اند.

۲. خالی شدن سریع شارژ گوشی

شما گوشی خود را ۱۰۰ درصد شارژ می‌کنید و بعد از یک ساعت مشاهده می‌کنید در عین اینکه باتری گوشی شما سالم است شارژ آن به ۷ درصد رسیده است و خالی شده است.

۳. هنگ کردن گوشی

بعد از خالی شدن سریع شارژ گوشی، سرعت استفاده از برنامه‌های بسیار پایین می‌آید و حتی بدون استفاده از گوشی وقتی به آن دست می‌زنید متوجه می‌شوید که گوشی شما داغ شده است و این معنی وجود برنامه‌های مخفی بر روی گوشی شما است که در حال کارکردن هستند و دمای گوشی شما را بالا می‌برند.

۴. فعالیت‌های غیر مستقیم

بدون آن که فعالیتی را گوشی تان انجام داده باشید برنامه‌ای به یکباره باز می‌شوید و یا شماره‌ای گرفته می‌شود و حتی تلاش می‌کنید گوشی تان را خاموش کنید، اما گوشی خاموش نمی‌شود.

۵. نویز

ممکن است به تازگی در محلی که همیشه به راحتی در آن با گوشی همراه خود کار می‌کردید و تماس می‌گیرفتید در حال حاضر به سختی تماس می‌گیرد و یا صدا اکو و یا نویز می‌شنوید این به این معنی است که گوشی شما در حال شنود شدن است.

۶. بالا رفتن مصرف اینترنت

اگر هیچ تغییری در میزان مصرف شما از اینترنت ایجاد نشده است، اما با این مسئله مواجه شده اید که بسته اینترنت شما و دیتا سریعا مصرف شده است نشانه‌ای از هک شدن گوشی شما است.

 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما تصور خواهیم کرد که شما با این کار خوب هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه