پایگاه خبری تلحیلی رسا نشر

ویروس کرونای انگلیسی در چند روز موجب فوت بیمار می‌شود؟

 

یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان در پاسخ به این سوال که ویروس کرونای انگلیسی طی چند روز موجب فوت بیمار می‌شود؟، توضیح داد: تعیین این موضوع که ویروس جدید ظرف چند روز موجب فوت بیمار می‌شود، بسیار سخت است.

علیرضا ناطقیان در خصوص این امرکه گفته می‌شود، ویروس جهش یافته کرونا بیشتر کودکان و نوجوانان را درگیر می‌کند و می‌تواند فوت آن‌ها را به همراه داشته باشد، گفت: ما هنوز از میزان ابتلای کودکان به ویروس انگلیسی آماری نداریم، ولی آنچه مسلم است، این است که با جهشی که در ویروس کرونا اتفاق افتاده هم قدرت انتقال آن بالا رفته و هم عوارض ناشی از ابتلای به این ویروس افزایش یافته است., ویروس کرونای انگلیسی در چند روز موجب فوت بیمار می‌شود؟, رسا نشر - خبر روز

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان ضمن اشاره به اینکه باید فرصتی داده شود تا ما بتوانیم آزمایش‌های اختصاصی نوع جهش یافته این ویروس را داشته باشیم و در بیمارانی که با مشکل شدید مواجه هستند، این موضوع را بررسی کنیم، افزود: متاسفانه موارد ابتلا به کووید در کودکان رو به افزایش است و این احتمال وجود دارد که این افزایش میزان ابتلا به کووید به دلیل ویروس جدید اتفاق افتاده باشد و حداقل در شهر تهران موارد درگیری کودکان به کرونا طی هفته گذشته بیشتر شده است.

ویروس کرونای انگلیسی طی چند روز موجب فوت بیمار می‌شود؟

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به این سوال که ویروس کرونای انگلیسی طی چند روز موجب فوت بیمار می‌شود؟، توضیح داد: تعیین این موضوع که ویروس جدید ظرف چند روز موجب فوت بیمار می‌شود، بسیار سخت است و در این خصوص فقط می‌توان گفت عوارض این ویروس نسبت به ویروس قبلی بیشتر است و از نظر تظاهرات بالینی تفاوتی با ویروس اصلی ندارد.

وی در مورد این موضوع که گفته می‌شود بهبودیافتگان کووید دچار نوع جهش یافته این ویروس نمی‌شوند، اظهار کرد: آنتی بادی‌های مربوط به کرونای کلاسیک ممکن است در در مواردی نتوانند در مقابل ویروس انگلیسی مصونیت ایجاد کنند، اما اکثر واکسن‌هایی که برای مقابله با کرونا در دنیا ساخته شده است، می‌توانند در مقابل ویروس انگلیسی ایمنی ایجاد کنند.

 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما تصور خواهیم کرد که شما با این کار خوب هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه