واکنش هاشمی به مخالفت فرمانداری با زیست شبانه

 

رئیس شورای شهر تهران به مخالفت فرمانداری با طرح زیست شبانه واکنش نشان داد.

محسن هاشمی در جریان دویست و شصت و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه هم اندیشی درخصوص باغات برگزار شد اما نتوانستیم جمع‌بندی کنیم و منجر به رای گیری نشد.

او ادامه داد: در صحن علنی امروز عمدتا بحث عوارض بررسی شد. همانطور که می‌دانید باید تا قبل از ۱۵ بهمن، افزایش عوارض مربوط به سال بعد را تصویب کنیم و در اختیار فرمانداری قرار دهیم تا فرصت کافی برای بررسی آن‌ها را داشته باشد.

هاشمی افزود: لذا شهرداری تهران لوایحی را فرستاده بود که از جمله عوارض ساختمانیزیست شبانه, واکنش هاشمی به مخالفت فرمانداری با زیست شبانه, رسا نشر - خبر روز، فضای سبز و درختان، پارک حاشیه‌ای و طرح ترافیک را شامل می شد و تغییراتی که لازم بود را تصویب و در موعد مقرر به وظایف خود عمل کردیم و از شهرداری و اعضای شورا که به فوریت به‌این مسائل رسیدگی کردند تشکر می‌کنم چرا که توانستیم وظیفه خود را برای بودجه ۱۴۰۰ به سرانجام برسانیم.

او ادامه داد: شهرداری افزایش ۲۰ درصدی عوارض طرح ترافیک را درخواست کرد و با توجه به نزدیک بودن تورم به ۴۰ درصد اعضای شورا این عدد را بر روی ۲۵ درصد تنظیم کردند و باید دید هیات تطبیق نسبت به این افزایش چه تصمیم خواهد گرفت.

هاشمی در پاسخ به سوالی درباره مخالفت فرمانداری با طرح زیست شبانه گفت: مصوبات ما نگاه به زمان کرونا ندارد، اما بسیاری از قوانین دیگر وجود دارد که اکنون جاری است و ستاد کرونا نسبت به آن‌ها حساسیت نشان می‌دهد. برای مثال رفتن به سینما آزاد است اما ستاد ملی کرونا می‌گوید برای حضور در سینما باید پروتکل‌های خاص را رعایت کنید.

او افزود: در مورد این نیز مشکلی نیست، می‌توان این طرح تصویب شود و ستاد ملی کرونا توصیه کند که به دلیل شرایط کرونایی فعلا امکان اجرا وجود ندارد.

رئیس شورای شهر تهران درباره افزایش ۲۵ درصدی طرح ترافیک و سهم جانبازان گفت: بقیه تصمیمات مبتنی بر موارد سال گذشته است و تغییر زیادی در آن اتفاق نیفتاده است.

هاشمی در واکنش به کمپین آرزوها گفت: این کمپین ابتکار یکی از اعضا بود و با خود ایشان صحبت کنید.

او به شوخی گفت: خانم نژادبهرام علاقه‌مند بودند که ببینند آرزوی اول مردم چیست که حالا آن را فهمیدند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه