تولید انبوه ربات انسان‌نمای سوفیا/ تصاویر‌

 

مدیر اجرایی شرکت هانسون گفت که او قصد دارد هزاران ربات بزرگ و کوچک را در سال ۲۰۲۱ به فروش برساند.
شرکت هانسون رباتیک که ربات سوفیا را توسعه داده است قصد تولید انبوه ربات‌هایی شبیه این ربات انسان نما تا پایان سال جاری میلادی را دارد.

شرکت هانسون رباتیک مستقر در هنگ‌کنگ گفت: چهار مدل ربات از جمله مدلی همانند سوفیا در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در کارخانه‌ها ساخته خواهند شد. چرا که محققان پیش‌بینی می‌کنند همه‌گیری کووید-۱۹ فرصت‌های جدیدی را برای صنعت رباتیک ایجاد خواهد کرد.تولید انبوه ربات انسان‌نمای سوفیا/ تصاویر‌|خبر فوری
دیوید هانسون بنیانگذار و مدیر اجرایی این شرکت گفت: دنیای محاصره شده توسط کووید-۱۹ برای ایمن سازی مردم به اتوماسیون یا خودکارسازی بیشتر و بیشتری نیاز خواهد داشت.
وی معتقد است راه حل‌های رباتیک برای کنترل شیوع بیماری تنها محدود به مراقبت‌های بهداشتی نمی‌شود بلکه ربات‌ها می‌توانند به افراد در صنایعی مانند خرده فروشی و خطوط هوایی نیز کمک کنند.
هانسون افزود: ربات سوفیا و دیگر ربات‌های شرکت هانسون به دلیل شباهت به انسان بسیار منحصر به فرد هستند و این امر می‌تواند در این دوران که افراد به شدت تنها و از لحاظ اجتماعی منزوی هستند بسیار مفید باشد.
مدیر اجرایی شرکت هانسون بدون ارائه تعداد مشخص افزود که او قصد دارد هزاران ربات بزرگ و کوچک را در سال ۲۰۲۱ به فروش برساند.
از زمان رونمایی ربات سوفیا در سال ۲۰۱۶، این ربات انسان‌نما شناخته شده و مشهور شده است.
 
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.