ایرانی‌ها در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه در سال ۲۰۲۰

 

اتباع ایرانی با خرید بیش از ۷ هزار واحد مسکن جایگاه نخست خریداران خارجی مسکن در سال ۲۰۲۰ در ترکیه را به خود اختصاص دادند.

بنا به اعلام سازمان آمار ترکیه «توئیک»، تعداد خانه‌های خریداری شده توسط اتباع خارجی در سال 2020 با 10.3 درصد کاهش نسبت به سال قبل آن در مجموع 40 هزار و 812 واحد بوده است.

پس از شهروندان ایرانی، به ترتیب عراقی‌ها 6 هزار و 674 واحد، روس‌ها 3 هزار و 78 واحد، افغان‌ها یک هزار و 929 واحد و آذربایجانی‌ها یک هزار و 279 واحد مسکن در ترکیه خریداری کرده‌اند.خانه ترکیه, ایرانی‌ها در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه در سال ۲۰۲۰, رسا نشر - خبر روز

بر این اساس، اتباع خارجی ۱۹ هزار و ۱۷۵ واحد مسکن در استانبول خریداری کرده‌اند و این شهر در این رابطه در جایگاه نخست قرار گرفته است. پس از استانبول، به ترتیب 7 هزار و 735 واحد مسکن در آنتالیا، 2 هزار و 746 واحد مسکن در آنکارا و یک هزار و 340 واحد مسکن در بورسا به خارجی‌ها فروخته شده است.

در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ نیز میزان فروش مسکن به اتباع خارجه در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۹ با کاهش ۱۶.۴ درصدی مواجه شده و در مجموع ۴ هزار و ۴۲۷ واحد به فروش رسیده است.

در ماه پایانی سال گذشته هم اتباع ایرانی ۷۶۴ واحد مسکن از ترکیه خریداری کرده و در این زمینه جایگاه نخست را به خود اختصاص دادند. پس از ایرانی‌‌ها، شهروندان کشورهای عراق و روسیه به ترتیب با خرید 724 واحد و 224 واحد مسکن در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

استانبول در ماه دسامبر سال گذشته نیز مورد توجه اکثر خریداران خارجی مسکن قرار گرفت. در مجموع ۲ هزار و ۳۰۸ واحد خانه در استانبول در این دوره توسط اتباع خارجی خریداری شد. پس از استانبول به ترتیب در آنتالیا ۷۸۹ واحد، آنکارا ۲۷۳ واحد، مرسین ۱۵۹ واحد و یالووا ۱۳۱ واحد مسکن توسط خارجی‌ها خریداری شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code