واکنش قوه قضائیه به خبر دخالت این قوه در انتخاب فیلم‌های جشنواره فیلم فجر: دخالتی نداریم

  در همین زمینه تغییرات جدید راهنمایی و رانندگی در سال ۱۴۰۳ ۵ فروردین ۱۴۰۳ چگونه با گوگل دیسکاوری ترافیک بیشتری بگیریم؟ ۳ فروردین ۱۴۰۳ افتخاری گفت: داوران و اعضای کارگروه فنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه هیچ ارتباطی با کمیته داوران جشنواره فیلم فجر ندارند و صرفاً فیلم‌های راه یافته […]

 

افتخاری گفت: داوران و اعضای کارگروه فنی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه هیچ ارتباطی با کمیته داوران جشنواره فیلم فجر ندارند و صرفاً فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم فجر را از نظر اثرگذاری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی داوری می‌کنند.
به گزارش میزان، مهدی افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، اطلاع‌رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در واکنش به اخبار و برداشت‌های ناصحیح برخی رسانه‌ها درباره ورود و نظارت قوه قضاییه در جشنواره فیلم فجر گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضایی به منظور پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی در حوزه تولیدات سینمایی با همکاری کارگروهی متشکل از کارگردانان برجسته و تهیه کنندگان سینما از سال ۱۳۹۴ فیلمنامه‌هایی که برای مشاوره‌های حقوقی-قضایی به این معاونت ارسال می‌شوند را با همکاری تیم کارشناسی مطالعه و بررسی می‌کند و مشاوره‌های مورد نیاز را ارائه می‌دهد.
وی توضیح داد: همچنین در سه سال گذشته به صورت مستقل و بدون ورود به حوزه فعالیت جشنواره فیلم فجر با رصد فیلم‌های راه یافته به جشنواره، فیلم‌هایی را که با رویکرد پیشگیری ساخته شده اند شناسایی و با هدف تقویت رویکرد پیشگیری در تولیدات سینمایی از عوامل سازنده فیلم‌های منتخب، تقدیر و قدردانی شده است.
افتخاری ادامه داد: این داوران و اعضای کارگروه فنی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه هیچ ارتباطی با کمیته داوران جشنواره فیلم فجر ندارند و صرفاً فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم فجر را از نظر اثرگذاری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی داوری می‌کنند.
این مقام مسئول در پایان گفت: امسال معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برای نخستین بار با گردآوری پرونده‌های قضایی از سراسر کشور قصد دارد سوژه‌ها و فیلم نامه‌های مناسب را در اختیار تهیه کنندگان قرار دهد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.