هکر ۵۳۰ حساب بانکی دستگیر شد

  رسا نشر – رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: پلیس هکری را که از ۵۳۰ حساب مردم نقاط مختلف کشور سرقت کرده بود، را دستگیر کرد. به گزارش ایرنا، سرگرد احسان آنقی افزود: این فرد با تبلیغ و فروش نرم افزارهای غیرمجاز در شبکه های اجتماعی و طراحی درگاه های جعلی بانکی […]

 

رسا نشر – رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: پلیس هکری را که از ۵۳۰ حساب مردم نقاط مختلف کشور سرقت کرده بود، را دستگیر کرد.
به گزارش ایرنا، سرگرد احسان آنقی افزود: این فرد با تبلیغ و فروش نرم افزارهای غیرمجاز در شبکه های اجتماعی و طراحی درگاه های جعلی بانکی اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب ۵۳۰ نفر در کشور کرده بود که با اقدام اطلاعاتی و فنی پلیس فتای استان مرکزی و هماهنگی دستگاه قضایی در یکی از استان های شمالی کشور دستگیر شد.
وی بیان کرد: مدتی قبل یکی از شهروندان اراکی در راستای برداشت غیرمجاز از حسابش توسط فردی ناشناس شکایتی را تنظیم کرد که موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارشناسان پلیس فتا استان مرکزی قرار گرفت.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: تحقیقات تخصصی پلیس برای بررسی این موضوع آغاز و در مراحل نخستین مشخص شد، متهم این پرونده به غیر از برداشت غیرمجاز از حساب شاکی پرونده، با طراحی نرم افزارهای غیرمجاز، ممنوعه و تبلیغ آن در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، در ابتدا اقدام به ترغیب افراد به دریافت این نرم افزار کرده و سپس برای فعال سازی اپلیکیشن های مورد نظر، افراد را به درگاه های جعلی بانک ها هدایت و پس از سرقت اطلاعات حساب های بانکی، اقدام به برداشت غیر مجاز کرده است.
سرگرد آنقی عنوان کرد: با تکمیل تحقیقات، متهم در یکی از استان های شمالی کشور شناسایی و دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس فتا استان مرکزی منتقل شد.
وی گفت: متهم در بازجویی های صورت گرفته به برداشت غیرمجاز از ۵۳۰ حساب بانکی مردم به مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال اعتراف و با تشکیل پرونده تحویل برای سیر مراحل قانونی مقام قضایی شد.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی به شهروندان توصیه کرد که از دانلود اپلیکیشن های غیر مجاز در شبکه های اجتماعی خودداری و هنگام انجام خرید اینترنتی تمامی نکات امنیتی و حصول اطمینان از اصلی بودن درگاه های بانکی را رعایت کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت اینترنتی به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.
منبع: ایرنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.