نتفلیکس اعلام کند که سریال «تاج» واقعی نیست

 

وزیر فرهنگ بریتانیا خواستار آن شد که نتفلیکس در ابتدای هر قسمت از مجموعهٔ تلویزیونی «تاج»،‌ که روایتگر داستان زندگی ملکه الیزابت دوم است، اعلام کند که این مجموعه خیالی است.

الیور دودن گفت:‌ «داستان خیالی زیبایی است،‌ بنابراین نتفلیکس باید اعلام کند که این مجموعه هم، مانند دیگر تولیدات تلویزیونی،‌ خیالی است.»

نتفلیکس اعلام کند که سریال «تاج» واقعی نیست|خبر فوری

وی افزود: «بدون چنین کاری،‌ بیم آن می‌رود که بینندگان جوانتری که خودشان در زمان این رویدادهای تاریخی زندگی نکرده‌اند، داستان را با واقعیت اشتباه بگیرند.»

مجموعهٔ «تاج» که به سفارش نتفلکیس تولید و از سال ۲۰۱۶ میلادی پخش آن آغاز شده، به داستان زندگی الیزابت دوم، ملکهٔ بریتانیا را روایت می‌کند. فصل اخیر این مجموعه نیز مانند فصل‌های نخست آن، مورد استقبال مخاطبان و منتقدان قرار گرفته است.

پیش از این نیز، اِرل اسپنسر، برادر شاهزاده دایانا درخواست مشابهی کرده بود. وی هفتهٔ گذشته در مصاحبه با آی‌تی‌وی گفت: «فکر می‌کنم مفید است که در ابتدای هر قسمت از سریال تاج بگویند این داستان واقعی نیست، اما حول‌وحوشِ رویدادهای واقعی ساخته‌وپرداخته شده است.»

فصل چهارم مجموعهٔ تاج به رویدادهای دههٔ هشتاد میلادی از جمله ازدواج شاهزاده چارلز و دایانا، شاهدخت ولز و رابطهٔ چارلز با کامیلا پارکر-بولز، نخست‌وزیری مارگارت تاچر، بیماری مارگارت، خواهر ملکه الیزابت، و رابطهٔ ملکه و شوهر، شاهزاده فیلیپ و فرزندان آنها می‌پردازد.

در گذشته هم تعدادی روزنامه‌نگار و زندگی‌نامه‌نویسِ متخصصِ زندگیِ خاندان سلطنتی، به کژ‌روی‌ها و حاشیه‌های داستان سریال اشاره کرده‌ بودند، اما شماری از مورّخان بریتانیایی هم معتقدند که نیازی به اعلام خیالی بودن داستان سریال نیست.

اکلس فون تونزلمن در توییتر خود نوشت: «نتفلیکس از قبل گفته که این سریال، خیالی است. به اسم نمایش ساخته شده، و کسانی که در آن بازی می‌کنند نیز بازیگرند.»

تاج که نخستین فصل آن با هزینهٔ تولید بیش از یکصد میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ به نمایش درآمد، پرهزینه‌ترین درام شرکت نتفلیکس به‌شمار می‌آید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.