دانشگاه آزاد در ایام کرونا باید کاهش شهریه داشته باشد

 

دانشگاه آزاد در ایام کرونا باید کاهش شهریه داشته باشد|خبر فوریدرباره تخلف دانشگاه آزاد گفت: زمانی که خدمات حضوری ارائه نمی‌دهیم، دانشجو کمتر از محیط دانشگاهی استفاده کرده و حتی باید کاهش شهریه داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در رابطه با اینکه آیا دانشگاه آزاد اجازه دریافت شهریه افزایشی را داشته یا خیر، گفت: بنده اظهارات ریاست دانشگاه را بررسی کردم و دریافتم افزایش شهریه باید منوط بر خدمات باشد.

وی افزود: زمانی که خدمات حضوری ارائه نمی‌دهیم، دانشجو کمتر از محیط دانشگاهی استفاده کرده و حتی باید کاهش شهریه داشته باشیم که قبلا این کار صورت گرفت.

حجت الاسلام فلاحی ادامه داد: دانشگاه آزاد ممکن است مشکلاتی از نظر هزینه‌ای داشته باشد که ربطی به دانشجو ندارد و همه تحت فشار هستند و به نظر می‌رسد در این شرایط شهریه‌ها را باید کاهش دهند.

وی گفت: با کارهای سیستماتیک و اداری نیز ممکن است برخی مسائل پاسخگو نباشد؛ دانشگاه از سویی قصد افزایش شهریه را دارد اما دانشجو از کجا باید این مبلغ را تامین کند؟ !

حجت الاسلام فلاحی افزود: در اینجا باید تخفیفاتی ارائه شود و هیچ توجیهی وجود ندارد که با وجود عدم ارائه خدمات حضوری، افزایش شهریه دهیم!

وی گفت: در اظهارات دانشگاه اعلام شده بود اگر اقدامات حضوری صورت گیرد، افزایش شهریه اتفاق می‌افتد که در غیر اینصورت، شهریه را باید باز گردانند.

حجت الاسلام فلاحی گفت: پیش تر هم باز گرداندن مبالغ اتفاق افتاده است و معاون پارلمانی دانشگاه آزاد نیز در مجلس حضور دارد و حتما این مسئله را بررسی می‌کنیم.

وی افزود: در دروس تئوریک این قضیه معنا دارد چون استاد وقت خود را پای اینترنت و آموزش دانشجو می‌گذارد ولی در دروس عملی چنین چیزی عملی نیست.

حجت الاسلام فلاحی با اعلام اینکه چنین اشکالی به کل سیستم وزارت علوم وارد است، خاطرنشان کرد: مجازی اعلام شدن برخی دروس معنا ندارد مثل رشته‌های عملی.

وی خاطرنشان کرد: ما همین امروز به معاون پارلمانی در مجلس تذکر خواهیم داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.