استفاده از هوش مصنوعی در فرودگاه‌ها برای مقابله با کرونا

 

استفاده از هوش مصنوعی در فرودگاه‌ها برای مقابله با کرونا|خبر فوریاخبار جدیدی که از هوش مصنوعی منتشر شده است، نشان می‌دهد استفاده از این فناوری باعث کاهش شیوع ویروس کرونا در فرودگاه‌ها می‌شود.
فناوری هوش مصنوعی در سال‌های اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته و از آن در صنایع متعددی استفاده شده است. از طرفی هم در یک سال اخیر ویروس کرونا در سراسر جهان پخش شده و تقریبا تمامی کشورها را با خود درگیر کرده است و همین موضوع باعث شده تا شرکت‌ها و مراکز بسیار بزرگ به فکر توسعه هوش مصنوعی برای مقابله با ویروس کرونا بیفتند. فرودگاه‌ها به دلیل سر پوشیده بودن و تماس مسافران به اجسام موجود در این مکان‌ها جزو مراکز بسیار پرخطر هستند  و همین موضوع خطر ابتلا و شیوع بیشتر این ویروس را در فرودگاه‌ها افزایش داده است.
اما به تازگی نظریه‌ای در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد هوش مصنوعی به کمک اینترنت اشیا و رباتیک می‌تواند به افزایش سلامت افراد و پاکسازی محیط کمک کند، علاوه بر این هوش مصنوعی باعث افزایش امنیت کاربران نیز خواهند شد. بر اساس اطلاعات منتشر شده فناوری تشخیص اثرانگشت با دستکش و تشخیص چهره با ماسک به یکی از مهم‌ترین دستاوردهای هوش مصنوعی در آینده تبدیل خواهد شد.
هوش مصنوعی چگونه با کرونا مقابله خواهد کرد؟
علاوه بر این ظاهراً توسعه این فناوری باعث می‌شود دوربین‌های حرارتی بتوانند درجه حرارت افراد را اندازه‌گیری کنند و از همین طریق میزان حرارت خروجی از دهان افراد را تشخیص داده و مشخص شود کدام یک از افراد از ماسک استفاده می‌کند یا بدون ماسک وارد محیط شده است.
اما باید در نظر گرفت که دما پوست و آنچه که توسط دوربین‌ها به ثبت می‌رسد دما واقعی بدن افراد نیست و دمای آن‌ها کمی بالاتر از آن دما است. به همین دلیل هوش مصنوعی دماهای ثبت شده توسط دوربین‌ها را دریافت کرده و آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و از ای طریق دمای واقعی افراد بدست خواهد آمد. با این حال این فناوری هنوز در حال توسعه است و به صورت رسمی در فرودگاه‌های استفاده نشده است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of CloudFlare's Turnstile service is required which is subject to the CloudFlare Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.