پایگاه خبری تلحیلی رسا نشر

دستگیری سارقی که با جرثقیل اجاره‌ای، خودروها را می‌برد و می‌فروخت

0 1

دستگیری, دستگیری سارقی که با جرثقیل اجاره‌ای، خودروها را می‌برد و می‌فروخت, رسا نشر - خبر روز

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی گفت: اواخر مرداد ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت یک دستگاه خودرو تویوتا وانت در کلانتری ۱۴۷ گلبرگ تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی با بیان اینکه تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت خودرو مامور پی جویی پرونده شدند، توضیح داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، خودرو سرقتی در شهرستان‌های غربی کشور در حال تردد می‌باشد که با مراجعه به محل سرقت و تحقیقات میدانی به دست آمد، خودرو با یک دستگاه جرثقیل از محل پارک سرقت شده است.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران افزود: با هماهنگی‌های قضائی و اخذ نیابت قضائی، راننده خودروی تویوتا وانت دستگیر و در بازجوئی‌های اولیه اظهار داشت، از سرقتی بودن خودرو بی اطلاع هستم و از طریق سایت‌های خرید و فروش با فروشنده آشنا شدم. فروشنده مدعی بود که خودرو مزایده‌ای است و با قیمت کمتری از قیمت واقعی می‌فروخت و قرار شد که مدارک آن را برایم ارسال کند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه راننده جرثقیل شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی وی نیز دستگیر شد، اضافه کرد: راننده خودرو نیز خود را بی اطلاع از سرقت خودرو اعلام و اظهار کرد، به درخواست مشتری خودرو را به شهرهای مرزی کشور منتقل و قرار شد که پس از انتقال به کرایه ام را دریافت کنم.
سرهنگ مجیدی بیان داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی کارآگاهان پایگاه چهارم موفق شدند متهم اصلی پرونده را که سیامک نام داشت شناسایی و در رصدهای اطلاعاتی به دست آمد که وی سابقه دار بوده و پیش‌تر با همین عنوان مجرمانه دستگیر شده است.
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان به اعتراف متهم به جرم ارتکابی اشاره کرد و گفت: با دستور دادیار دادسرای ناحیه ۱۵ تهران متهم روانه زندان شد و تحقیقات پلیسی برای کشف سرقت‌های احتمالی ادامه دارد.

 

منبع: خبر آنلاین

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More