با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟

 
مکان‌های زیادی در جهان وجود دارد که میتوانید چندین هفته از یک زندگی لوکس را با قیمت مقرون به صرفه در آنجا سپری کنید. اگر می‌خواهید به یک جای خوب و کم هزینه سفر کنید باید هند را انتخاب کنید.
افرادی که عاشق سفر‌های کم هزینه هستند ممکن است خوشحال باشند که مکان‌های زیادی در جهان وجود دارد که میتوانند چندین هفته از یک زندگی لوکس را با قیمت بسیار مقرون به صرفه در آنجا سپری کنند. طبق مطالعه هزینه‌های زندگی در سال ۲۰۱۷، اگر می‌خواهید به یک جای خوب و کم هزینه سفر کنید باید هند را انتخاب کنید. از طرف دیگر طرفداران سفر‌های گران ممکن است بخواهند به سوئیس یا نروژ بروند و برای دوستداران فست فود- براساس راهنمای MAC – یک راهنمای غیررسمی برای مقایسه هزینه خرید فست فود در کشور‌های مختلف -سوئیس با ۶.۵۹ دلار بیشترین هزینه خرید را دارد، در حالی که اوکراین با ۱.۵۷ دلار ارزان‌ترین قیمت را دارد.

کرواسی
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
در سال ۲۰۱۶ «لیدو هچتیگ» کرواسی، مدال طلای انجمن جهانی بستنی بارسلونا را کسب کرد این بستنی‌های بزرگ فقط یک دلار برای شما هزینه دارند. متوسط درآمد ماهانه یک فرد کروات حدود ۸۰۰ دلار است که برای یک کشور توسعه یافته بسیار ناچیز است. از طرف دیگر طبق اطلاعات کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد در اروپا، شهروندان سوئیسی با میانگین حقوق ماهانه ۷۳۹۶ دلار بالاترین درآمد را دارند.
سوئیس
براساس آمار فروشگاه‌های مواد غذایی آنلاین سوئیس، سگ‌ها می‌توانند با کمتر از یک دلار غذای خوبی را که شامل یک بسته کوچک که مخلوطی از انواع گوشت است دریافت کنند.
استرالیا
در سال ۲۰۱۶ استرالیا گرانترین کشور برای زندگی در جهان شناخته شد. با این وجود شراب در آنجا ارزان است. بر اساس گزارش BBC درسال ۲۰۱۶ شراب از آب آشامیدنی در استرالیا ارزانتر بود و در سال ۲۰۱۷ برخی از شراب‌ها در «ملبورن» قیمت پایین‌تری را ثبت کردند.
در استرالیا همچنین می‌توانید با یک دلار یک عدد سوسیس تهیه کنید و دستمزد در استرالیا با نرخ ۵۰۰۰ در ماه یکی از بالاترین‌ها در جهان است. حقوق استرالیایی‌ها کمی بالاتر از آمریکایی‌ها است. یک کارگر متوسط آمریکایی برای ۴۰ ساعت کار در هفته ۳، ۶۷۹ دلار دستمزد می‌گیرد.
آمریکا
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
آمریکایی‌ها همیشه به دنبال معاملات خوب هستند. آن‌ها می‌توانند با یک دلار چیز‌های زیادی را پیدا کنند. در سال ۲۰۱۷ یک آمریکایی می‌توانست با یک دلار یک جفت گوشواره، بلیط رفت و برگشت اتوبوس به یک شهر حاشیه‌ای، مقداری عطر در T Ebay یک دستگاه تست بارداری و خیلی چیز‌های دیگر تهیه کنند.
هنگ کنگ
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
با رفتن به سمت شرق و دقیقاً به سمت هنگ کنگ، می‌توانید با یک دلار یک تکه نان پیچیده شده در پلاستیک بخرید. هنگ کنگ شهری بسیار گران قیمت است و متوسط حقوق ۳۵۰۰ دلاری آن نسبتاً خوب نیست. کمبود جا یکی از دلایل اصلی هزینه‌های بالای زندگی در آن است، زیرا هنگ کنگ شهری پرجمعیت است. در ژوئن سال ۲۰۱۷ یک پارکینگ به قیمت ۶۶۶۰۰۰ دلار فروخته شد و خبر خوب این است که می‌توانید یک سفر کامل – رفت و برگشت – برای دیدن مناظر معروف و آسمان خراش‌های هنگ کنگ را با کمتر از یک دلار تجربه کنید.
تایلند
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
بیایید کمی در جادوی شرق باقی بمانیم و نگاهی به تایلند بیندازیم، کشوری که به سواحل زیبا معروف است و برای گردشگری ارزان بسیار مناسب است.
طبق یک مطالعه، متوسط حقوق ماهیانه در تایلند حدود ۱۲۰۵ دلار در ماه است. با وجود دستمزد‌های بالا در پایتخت «بانکوک»، هزینه زندگی در تایلند بسیار کم است، زیرا اکثریت مردم با درآمد کم زندگی می‌کنند.
به همین دلیل است که قیمت غذا‌های معروف تایلندی مانند یک بشقاب رشته فرنگی یا برنج از دکه‌های مواد غذایی در خیابان‌هابسیار ارزان است. نوشیدن آب در آنجا معمولاً رایگان است، این امر به ویژه برای کارگران مهاجر که درآمدشان کمتر از ۱۰ دلار در روز است بسیار مهم است.
عراق، یمن، لبنان، مصر، سوریه و الجزایر
غذای ارزان در کشورهای در حال توسعه یک ضرورت است. اگر می‌خواهید یک قرص نان با یک دلار تهیه کنید به عراق، یمن، لبنان، مصر، سوریه یا الجزایر بروید. نان در این کشورها ارزان است.
گامبیا
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
گامبیا دارای نان بسیار ارزان با قیمت ۱۷ سنت برای یک قرص نان است، شما همچنین می‌توانید ۱ کیلوگرم سیب زمینی را در گامبیا با کمتر از یک دلار خریداری کنید.
پاکستان
تخم مرغ یکی از مواد اصلی در رژیم غذایی اکثر مردم جهان است. طبق گزارش اداره کار ایالات متحده، دوازده تخم مرغ با قیمت جهانی متوسط ۱.۴۶ دلار فروخته میشود و اگر دوازده تخم مرغ به قیمت یک دلار می‌خواهید به پاکستان بروید. درآمد یک پاکستانی کمی بیش از ۱۲۵ دلار در ماه تخمین زده می‌شود و به همین دلیل قیمت‌ها باید در آنجا ارزان باشد. در پاکستان می‌توانید ۲.۲ کیلوگرم برنج را با یک دلار بخرید و با همان قیمت می‌توانید پنج رفت و برگشت با اتوبوس‌های محلی انجام دهید.
اسلواکی
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
طبق بانک اطلاعاتی جهانی قیمت آبجو، بسیاری از کشور‌ها هستند که ارزش یک بطری آبجو زرد کمتر از یک دلار است، اما این بستگی به مکانی دارد که خریداری میشود. ارزانترین آبجو در پایتخت اسلواکی «براتیسلاوا» یافت می‌شود. متوسط دستمزد در اسلواکی حدود ۱۰۰۰ دلار است و با ۱ دلار می‌توانید ۱ کیلوگرم سیب زمینی یا یک لیتر شیر بخرید.
نیجریه
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
ارزان‌ترین قیمت یک بسته سیگار قرمز Marlboro در نیجریه و با قیمت ۷۶ سنت است و همچنین فاصله ۱ کیلومتری تا فروشگاه را هم میتوانید فقط با ۱ دلار طی کنید. نیجریه‌ای‌ها می‌توانند با یک دلاراز سه قوطی کولا با یک لقمه نان لذت ببرند.
متوسط حقوق ماهیانه در نیجریه ماهانه ۳۰۰ دلار برآورد می‌شود که با یکی از کمترین دستمزد‌ها در جهان است.
 فنلاند
در فنلاند می‌توانید با یک دلار در حمام عمومی استحمام کنید و با همان قیمت می‌توانید ۱ کیلوگرم سیب زمینی نیز در این کشور که درآمد متوسط ماهیانه آن ۳۷۰۰ دلار است، خریداری کنید.
نروژ
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
نروژ کشوری است که هزینه‌های زندگی به طرز باورنکردنی زیاد است. مثل سوئیس شما باید خیلی جستجو کنید تا بتوانید با یک دلار در نروژ یک معامله خوب انجام بدهید؛ و در نهایت به این نتیجه خواهید رسید که می‌توانید در ازای دریافت یک بسته رشته (ramen) یک دلار بپردازید. گفتنی است نروژی‌ها درآمد بالایی در حدود ۴۱۶۶ دلار در ماه دارند.
ژاپن
ژاپن کشوری است که با کلمه «ارزان» سنخیتی ندارد با این حال می‌توانید مجموعه‌ای از عینک‌های شنا یا یک دسته از Hello Kitty را با یک دلار پیدا کنید. متوسط دستمزد در ژاپن ۳۰۰۰ دلار در ماه است.
ترکمنستان
در ترکمنستان فیلم دیدن ارزان است. با توجه به اینکه متوسط دستمزد در آن سال فقط ۲۰۰ دلار است، هزینه تماشای پرفروش‌ترین فیلم در سال ۲۰۱۵ در ترکمنستان، Guardians Of The Galaxy، فقط یک دلار بود.
امارات متحده عربی
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
در امارات متحده عربی، هزینه یک بطری آب ۱.۵ لیتری ۲ دلار است. با این وجود می توانید دو لیتر بنزین ممتاز را فقط با یک دلار در اختیار اتومبیل خود قرار دهید که بسیار حیرت انگیز است! قیمت بنزین درجه عادی حتی ارزان تر است.همچنین با یک دلار می توانید به یک رستوران در دبی بروید و یک وعده غذای شاورما تهیه کنید.
مصر
با یک دلار در کشور‌های مختلف دنیا چه می‌توان خرید؟|خبر فوری
غذای رسمی در مصر «الکشری» است که از برنج، عدس، نخود و ماکارونی با سس گوجه فرنگی تهیه میشود و دارای مقداری پیاز سرخ شده است و این وعده غذایی محبوب را می توانید در غرفه‌های مواد غذایی در خیابان‌ها و رستوران‌های معروف نیز با قیمتی برابر با یک دلار پیدا کنید و به عنوان یک گزینه جایگزین ، می توانید با یک دلار ده ساندویچ لوبیا و در بعضی از نقاط قاهره یک پیراشکی میل کنید.
در اینجا به پایان سفر خود رسیده‌ایم اکنون به ما بگویید چه چیزی را می توانید با قیمت یک دلار در کشور خود خریداری کنید؟
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.