چرا مدام دچار پیچ خوردگی مچ پا می شویم ؟

 

چرا مدام دچار پیچ خوردگی مچ پا می شویم ؟|خبر فوریاگر پایتان پیچ بخورد باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. پزشک می تواند شدت آسیب را تعیین کرده و دوره درمان مناسب را به شما توصیه کند. بهبودی کامل مچ پای پیچ خورده ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

مردی ۴۳ساله هستم.در گذشته ورزش حرفه ای می کردم امادرحال حاضر ورزش نمی کنم. یکبار دچار پیچ خوردگی مچ پا شدم و به دستور پزشک آتل بستم تا بهبود بیابد، متاسفانه از آن زمان به بعد مدام مچ پایم دچار پیچ خوردگی می شود.چرا مدام دچار پیچ خوردگی مچ پا می شوم ؟

پیچ خوردگی مچ پا در حقیقت آسیب دیدگی نوارهای سخت بافتی یا همان رباط هایی است که استخوان های پا را احاطه کرده‌اند و آنها را به پا متصل می کنند. این آسیب معمولاً زمانی رخ می دهد که مچ پا به طور اتفاقی پیچ بخورد یا به شکل نادرستی چرخانده شود. این کار می تواند رباط هایی را که استخوان مچ پا و مفاصل شما را به هم نزدیک می کنند، کشیده یا پاره کند.

تمام رباط ها دامنه حرکتی و محدوده خاصی دارند که به آنها امکان می دهد مفاصل را ثابت نگه دارند. وقتی رباط های اطراف مچ پا از این مرزها رد شوند، باعث پیچ خوردگی می شود. پیچ خوردگی مچ پا معمولاً آسیب دیدگی رباط های خارج مچ پا را نیز در بر دارند.

در صورت مشاهده علائم زیر در مچ پا ممکن است دچار پیچ خوردگی مچ پا شده باشید:

تورم
نرم شدن
کبودی
درد
عدم توانایی تحمل وزن بر روی مچ پای آسیب دیده
تغییر رنگ پوست
سفتی

اگر پایتان پیچ بخورد باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. پزشک می تواند شدت آسیب را تعیین کرده و دوره درمان مناسب را به شما توصیه کند. بهبودی کامل مچ پای پیچ خورده ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

ا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.