واکنش تهیه‌کننده «مست عشق» به حواشی ایجاد شده برای این فیلم سینمایی

 

واکنش تهیه‌کننده «مست عشق» به حواشی ایجاد شده برای این فیلم سینمایی|خبر فوریپیرو حاشیه‌های ایجاد شده درباره نمایش فیلم «مست عشق» مهران برومند تهیه‌کننده این فیلم بیانیه‌ای صادر کرد.

در روزهای گذاشته جدال لفظی میان سرمایه‌گذاران ترک فیلم «مست عشق» و عوامل ایرانی این فیلم حاشیه‌هایی را به وجود آورده است.

در ابتدا سهراب پورناظری آهنگساز، از این گفت که روند تولید «مست عشق» به پایان نرسیده و به همین دلیل هنوز کار آهنگسازی آن آغاز نشده است.

پس از آن این طرف تُرک بود که از اکران این فیلم  که یک بازه زمانی از زندگی مولانا و شمس را به تصویر کشیده است، در هفته مولانا در ترکیه خبر داد.

چند ساعت بعد حسن فتحی با تکذیب این خبر اعلام کرد هنوز هشت سکانس مهم این فیلم فیلمبرداری نشده است. فتحی در پیامش کار تهیه‌کننده تُرک فیلم و تدوین «مست عشق» بدون حضور کارگردانش را غیراخلاقی خواند.

فرهاد توحیدی نویسنده فیلمنامه «مست عشق» هم در گفت‌وگوی دیگری از اقدام غیرحرفه‌ای طرف تُرک ماجرا گلایه کرد.

واکنش تهیه‌کننده «مست عشق» به حواشی ایجاد شده برای این فیلم سینمایی|خبر فوری

ساعتی پیش هم مهران برومند تهیه‌کننده این فیلم مهم محصول سینمای ایران و ترکیه با انتشار بیانیه‌ای که در ادامه می‌خوانید به این حاشیه‌ها واکنش نشان داد:

به نام خدا

با توجه به حاشیه های به وجود آمده درمورد پروژه مست عشق  موارد زیر را به عنوان تهیه‌کننده اثر  جهت آگاهی افکار عمومی که در ماه های اخیر پیگیر آخرین وضعیت این فیلم بوده اند متذکر می‌شوم:

اول ) پروژه سینمایی مست عشق حاصل تلاش و هنرمندی گروهی از بهترین هنرمندان دو کشور ایران و ترکیه از نویسنده و کارگردان گرفته تا بازیگران و عوامل هنری و تکنیکی است که علاوه بر وظایف حرفه ای بخشی از روح وجان خود را درگیر پروژه کرده اند و در نتیجه حاصل این زحمات خلق یک اثر فاخر و تصاویری درخشان به گواه همه کسانی که مقداری از راشهای اثر را دیده اند، شده و من به عنوان تهیه کننده از عملکرد همه این عزیزان به خصوص کارگردان و نویسنده محترم اثر که حدود دوسال پا به پای گروه تهیه و سرمایه گذار  در متن کار بوده‌اند با تمام وجود دفاع کرده و سپاسگزار و قدردان زحماتشان هستم .

دوم) اثری در ابعاد پروژه مست عشق با توجه به بزرگی و جایگاه رفیع حضرت مولانا به طور طبیعی حساسیت و وسواس بیشتری نسبت به پروژه ای معمول می‌طلبد کما اینکه دیگر آثار تاریخی در حوزه سینما در هر کجای جهان آثاری پرهزینه بوده و مدت فیلمبرداری طولانی‌تر و گاهی حتی تا یک سال را می‌طلبد و بر همین اساس میزان فیلمبرداری سه ماه (۱۲هفته) برای این اثر کاملا قابل دفاع بوده و نشان از مهارت و تعهد کارگردان اثر به برقراری تعادل بین کیفیت و دغدغه های سرمایه گذار برای بالا نرفتن هزینه ها است.

سوم ) متأسفانه مراحل پایانی پروژه در بخش حقوقی و میزان سهام به اختلافاتی خورده و پیگیری در همه ابعاد و مذاکرات برای حل و فصل این اختلافات در جریان است اختلافاتی که به جهت طول کشیدن ۴هفته‌ای فیلمبرداری و ۲هفته‌ای پیش‌تولید باعث تغییراتی در قرارداد بازیگران و لوکیشن‌ها و دکورهای شهرک سینمایی و در نتیجه بالا رفتن هزینه ها شده و لذا متهم کردن و مقصر جلوه دادن یک‌طرفه این مشکلات که از بدیهیات حرفه ماست غیرمنصفانه و غیرحرفه‌ای بوده و بدیهی است بروز هرگونه اختلاف حقوقی این حق را به هیچکس نخواهد داد که دست به کار غیرحرفه‌ای دیگری چون به گروگان گرفتن تصاویر و توقف بخش تدوین و از آن بدتر اقدام به تدوین اثر بدون نظارت و نظر کارگردان بزند.

بر همین اساس ضمن محترم شمردن اصل اختلاف و دعوت سرمایه‌گذار و شریک محترم ترک به پیگیری اختلافات از طریق مذاکره و یا راههای قانونی، نسبت به هرگونه تصمیم و پیشبرد پروژه در هر بخشی از مراحل فنی هشدار داده و متذکر می‌شوم اختلاف حقوقی متضمن اعمال خلاف قانون و قرارداد و مسلمات حقوقی و حرفه ای و اخلاقی نبوده و هرگونه اقدام بدون تایید کارگردان محترم و شریک اصلی پروژه تبعات سنگینی خواهد داشت. شایسته ذکر است بنده به عنوان تهیه‌کننده به مدت بیش از یک سال به دور از وطن و خانواده در ترکیه پای کار به نمایندگی از طرف گروه ایرانی شامل سرمایه گذار، نویسنده و کارگردان ایستاده‌ام و شاهد پیگیری و حتی اعتراضات به حق کارگردان اثر و اصرار ایشان  برای حضور در ترکیه برای نظارت بر امر تدوین بوده‌ام که متأسفانه به دلیل بسته بودن مرزها و همچنین گرو بودن راش‌ها نزد شریک محترم ترک، قادر به تأمین خواست کارگردان محترم اثر نشدیم و لذا اتهام عدم حضور و عدم پیگیری اثر توسط ایشان به دور از انصاف و ظلم در حق ایشان است و به شدت تکذیب می‌شود.

در پایان بار دیگر تأکید می‌کنم  از همه تلاش‌ها در جهت ساخت و تولید اثر که صادقانه و با عشق صورت گرفته تا لحظه توقف و شروع اختلافات و البته از تلاش‌های شریک محترم ترک در مدت تولید سپاسگزاری و دفاع می‌کنم و امیدوارم  خداوند و صاحب اصلی اثر که نام پروژه مزین به نام اوست یاری کند که لایق نام او به اندازه تهیه  یک اثر فرهنگی باشیم و شرمنده خیل عظیم ارادتمندان و عاشقانش نگردیم.

با سپاس، مهران برومند، تهیه‌کننده «مست عشق»

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.