پخش عکس‌های برهنه جعلی هزاران زن در اینترنت!

 

پخش عکس‌های برهنه جعلی هزاران زن در اینترنت!|خبر فوریبین ژوئیهٔ ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، حدود ۱۰۴،۸۵۲ زن هدف ویدئوٰهای جعلی قرار گرفته‌اند و تصاویر برهنهٔ آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
طبق یک گزارش جدید، تصاویر برهنهٔ جعلی بیش از ۱۰۰،۰۰۰ زن از تصاویر واقعی آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی تهیه و در اینترنت پخش شده است.
با کمک هوش مصنوعی لباس زنان به صورت دیجیتالی از تصاویر زنان برداشته شده و این تصاویر در شبکه‌ٔ پیام‌رسان تلگرام پخش شده است.
به گزارش شرکت اطلاعاتی سین‌سیتی به نظر می‌رسد بعضی از این افراد، “زیر سن قانونی” بودند. کسانی که این برنامه را ارائه داده‌اند می‌گویند این فقط “سرگرمی” بوده است.
دیپ‌فیک ترکیب تصاویر و فیلم‌های واقعی موجود و منبع در کامپیوتر است که فرد یا افرادی را درحال انجام کاری در موقعیتی نشان می‌دهد که هرگز در واقعیت اتفاق نیفتاده است. یکی از کاربرد‌های آن ساختن فیلم‌های پورن از افراد مشهور است.
جورجیو پاترینی مدیر اجرایی سین‌سیتی می‌گوید که تمایل به استفاده از تصاویر افراد عادی ماجرای جدیدی است.
او هشدار می‌دهد: “داشتن حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی با تصاویر عمومی کافی است تا فرد هدف این ماجرا قرار بگیرد”.

ربات تلگرام

این ربات مجهز به هوش مصنوعی در شبکهٔ پیام‌رسان تلگرام است. این ربات به صورت دیجیتالی تصاویر برهنه از زنان به صورت جعلی درست می‌کند.
اپلیکیشن مشابه آن سال پیش ممنوع شد و تصور بر این است که این نرم‌افزار که دست‌به‌دست می‌چرخد از نسخه‌های کرک‌شده و قفل‌شکستهٔ آن باشد.
مجری این سرویس که او را فقط به نام “پی” می‌شناسیم، می‌گوید: “من خیلی سخت نمی‌گیرم. این فقط نوعی سرگرمی است که آزاری به کسی نمی‌رساند. هیچ‌کس با چنین چیزی نمی‌تواند دیگری را تهدید کند، چون کیفیت آن خیلی غیرواقعی است. تیم ما تصاویر وارد شده را بررسی می‌کند و اگر تصاویر کودکان باشد، کاربران را بلاک می‌کنیم و جلوی آن‌ها را می‌گیریم”.
او ادامه می‌دهد: “اما تصمیم در مورد به اشتراک گذاشتن تصویر در شبکه‌های اجتماعی با کسی است که فیلم یا تصویر را ایجاد کرده است”.
او با دفاع از آسیب‌رسانی نسبی این برنامه، اضافه می‌کند: “جنگ و بیماری و خیلی مسائل بد و آزارنده در جهان وجود دارد” او ادعا کرد که به زودی همهٔ تصاویر را پاک خواهد کرد.

“محتوای کودک‌آزارانه”

سین‌سیتی گزارش می‌دهد که بین ژوئیهٔ ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، حدود ۱۰۴،۸۵۲ زن هدف چنین ویدئوٰهایی قرار گرفته‌اند و تصاویر برهنهٔ آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
در این بررسی هم‌چنین دریافتند که بعضی از تصاویر از افراد زیر سن قانونی بوده و “نشان می‌دهد که بعضی از کاربران از این ربات برای تولید و به اشتراک‌گذاری محتوای کودک‌آزارانه استفاده می‌کنند”.
سین‌سیتی می‌گوید این ربات تبلیغات چشمگیری در شبکهٔ اجتماعی روسی وی‌کی کرده است و آمار این سایت نشان می‌دهد که بیشتر کاربران آن از روسیه و کشور‌های اتحاد جماهیر شوروی سابق هستند.
شبکهٔ اجتماعی وی‌کی می‌گوید: “ما چنین محتوا و لینک‌هایی را در سایت خود نمی‌پذیریم و گروه‌های پخش‌کنندهٔ آن را حذف و بلاک می‌کنیم”.

تا اوایل امسال تلگرام به طور رسمی در روسیه ممنوع بود.

جورجیو پاترینی از سین‌سیتی می‌گوید:”بسیاری از این وبسایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها مخفی یا زیر‌زمینی نیستند، چون به طور رسمی غیر‌قانونی نیستند، تا زمانی که منع قانونی اعمال نشده است فکر می‌کنم اوضاع بدتر می‌شود”.
تهیه‌کنندگان این گزارش می‌گویند همه یافته‌های خود را با تلگرام، شبکهٔ اجتماعی وی‌کی و نهاد‌های قانونی مربوط در میان گذاشته‌اند، اما آن‌ها هیچ پاسخی نداده‌اند.

نینا شیک، نویسندهٔ کتاب دیپ‌فیک و جرایم اینترنتی، می‌گوید: “سازندگان دیپ فیک در سراسر دنیا هستند و حمایت‌های قانونی باعث می‌شود که با پیشرفت فناوری پیش بروند”.

او می‌گوید: “این فناوری برای تخصصی و پیشرفته‌تر شدن فقط نیاز به زمان دارد. فیلم‌های پورنوگرافی با روش جعل عمیق هر شش ماه دو برابر می‌شود. سیستم‌های قانونی ما در این زمینه ناکارآمد است. جامعه در زمینهٔ چنین فناوری‌هایی سریع‌تر از تصور ما تغییر می‌کند در حالی که ما هنوز تصمیم نگرفته‌ایم در برابر آن‌ها چگونه عمل کنیم. این ماجرا برای قربانیان فیلم‌های جنسی جعلی ویرانگر است. زندگی آن‌ها را به طور کامل نابود می‌کند، چون احساس می‌کنند مورد تهدید و خشونت قرار گرفته‌اند و تحقیر شده‌اند”.

سال گذشته ایالت ویرجینیا در ایالات متحده بالاترین میزان دیپ فیک غیر‌قانونی را داشت.

به تازگی یک گزارش دانشگاهی، از قوانین موجود بریتانیا در مورد تصاویر برهنهٔ جعلی انتقاد کرده است و آن‌ها را “متناقض، ناهماهنگ با زمان و گیج‌کننده” نامیده است.
هرچند این آمار نشان می‌دهد که تصاویر دیپ فیک چقدر در جهان گسترده شده است، اما هنوز جرم خاصی به حساب نمی‌آید.

 
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.