نفوذ به تلفن همراه کاربران از طریق ساخت بدافزار و اپلیکیشن‌های مخرب

 

نفوذ به تلفن همراه کاربران از طریق ساخت بدافزار و اپلیکیشن‌های مخرب|خبر فوریرئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا نسبت به هجوم بدافزارها و اپلیکیشن‌های مخرب به تلفن همراه کاربران هشدار داد.
سرهنگ علی محمد رجبی گفت: یکی از شگرد‌های مجرمان سایبری برای دستیابی به اطلاعات مالی و شخصی کاربران، ساخت بدافزار‌ها و اپلیکیشن‎های مخرب برای نفوذ به تلفن همراه آن‌ها است.
وی افزود: مجرم برای اینکه کاربر را مجاب کند تا برنامه مخرب را بر روی تلفن همراه خود نصب کند، ابتدا بدافزار خود را به فایل نصب یکی از اپلیکیشن‌های محبوب افزوده و آن را از طریق گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.
سرهنگ رجبی ادامه داد: از این رو کاربران برای جلوگیری از اینگونه اقدامات مجرمانه، تنها اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود از اپ استور‌های شناخته شده دریافت کنند و به هیچ عنوان به اپلیکیشن‌هایی که در گروه‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌اند، اطمینان نکنند.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تاکید کرد: برای بالا بردن امنیت تلفن همراه خود حتما از یکی از برنامه‌های امنیتی و آنتی ویروس‌ها را بر روی تلفن همراه خود استفاده کنید.
 
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.