یک نوجوان ۱۴ ساله مدعی ارائه راهکار مقابله با کروناویروس شد

 

در همین زمینه
یک نوجوان ۱۴ ساله مدعی ارائه راهکار مقابله با کروناویروس شد|خبر فورییک دانش‌آموز ۱۴ ساله آمریکایی، پژوهشی در مورد کروناویروس انجام داده که ممکن است بتواند به مقابله با این ویروس کمک کند.
“آنیکا سبرولو”(Anika Cebrolu)، دانش‌آموز ۱۴ ساله اهل ایالت تگزاس، در رقابت‌های علمی “۳M Young Scientist Challenge” برنده شده است. افرادی که به مرحله پایانی این رقابت‌ها رسیدند، بین ۱۲ تا ۱۴ سال داشتند.
پژوهش آنیکا، در مورد کشف مولکولی است که به پروتئین خوشه‌ای کروناویروس متصل می‌شود. یافته‌های این پژوهش می‌توانند به ارائه داروهای جدید کمک کنند.
آنیکا در پژوهش خود، از نرم‌افزارهایی استفاده کرده تا مولکول‌هایی را که به پروتئین خوشه‌ای کروناویروس متصل می‌شوند، مورد بررسی قرار دهد.
پروتئین خوشه‌ای کروناویروس، نقش مهمی در اتصال به راه‌های تنفسی و گسترش عفونت بر عهده دارند. این پروتئین می‌تواند یک هدف جدید برای پژوهشگران باشد تا به ارائه داروهای جدیدی برای درمان کووید- ۱۹ بپردازند.
پژوهش‌های چند ماه اخیر نشان داده‌اند که پروتئین خوشه‌ای کروناویروس، جهش‌هایی داشته است. پژوهشگران باور دارند که کروناویروس می‌تواند خود را با بدن میزبان سازگار کند. آنها رشته‌های جهش یافته‌ای از کروناویروس را کشف کرده‌اند که چندین برابر قوی‌تر از نمونه‌ای هستند که سال گذشته در چین دیده شد.
به رغم آزمایش‌ها و پژوهش‌های بین‌المللی، نتایج کافی برای کمک به بهبود شرایط بیماران وجود ندارد.
 
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.