چرا قالیباف در برابر توهین نمایندگان به روحانی سکوت کرده است؟

 

چرا قالیباف در برابر توهین نمایندگان به روحانی سکوت کرده است؟|خبر فورینماینده سابق مجلس، تخریب مسئولان نظام را آدرس اشتباه دادن به مردم توصیف کرد و گفت: اتهام‌زنی، تخریب و به سخره گرفتن و زیر سوال بردن برای نشان دادن خط و خطوط خود، راه و روش مناسبی برای سر و سامان دادن به مشکلات کشور نیست.

قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی روز جمعه در واکنش به اظهارات توهین‌آمیز برخی‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رییس جمهوری، تخریب مسوولان نظام را آدرس اشتباه دادن به مردم توصیف کرد و گفت: مجلس باید طبق فرمایشات رهبری، راه حل مشکلات بیابد و بدون فرافکنی به مردم توضیح دهد. اگر نمایندگان می‌خواهند برای مجلس کار جدیدی انجام دهند باید کاری کنند که شرایط کشور بهتر شود نه اینکه با اتهام‌زنی و توهین در پی یافتن نقش و جایگاه خود باشند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس دهم، با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی که فرموده‌اند همه مشکلات ما در خارج از کشور و علاج آن در داخل است، افزود: باید بدانیم اقداماتی چون اتهام‌زنی، تخریب و به سخره گرفتن و زیر سوال بردن برای نشان دادن خط و خطوط خود، راه و روش مناسبی برای سر و سامان دادن به مشکلات کشور نیست.

میرزایی‌نیکو درباره سکوت رییس مجلس برابر رفتارهای خارج از عرف برخی نمایندگان، با اشاره به سفرهای استانی نمایندگان تحت عنوان نظارت میدانی، گفت: علی لاریجانی در دوران ریاست خود در مجلس دهم، برای مراسم‌ و افتتاح‌ به سفرهای استانی می‌رفت و وقتی هم که در قم بود وقت خود را صرف رسیدگی به مشکلات مردم این شهر می‌کرد. بنابراین سفرهای استانی نماینده مردم تهران چه مشکلی از سایر شهرها و استان‌ها حل می‌کند؟

وی افزود: آنها برای اینگونه اقدامات باید با سازمان برنامه و بودجه و وزیر هماهنگ کنند تا آنها این کارها را انجام دهند. آنها بهتر است فرصت اندک خود را برای شنیدن و رسیدگی به مشکلات مردم تهران که به آنها رأی داده‌اند، اختصاص دهند.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: اینکه گروهی از نمایندگان به عنوان سفرهای نظارتی به استان‌ها بروند، به عنوان مثال نماینده مردم شهرهای شمالی به جنوب کشور برود، جز تداخل در کار  مسوولان، نمی‌توانند برای آن منطقه راه حلی داشته باشد اینگونه سفرها نه نظارتی بلکه نوعی کار اجرایی است. نماینده‌های همان شهرستان به عنوان نماینده‌های مجمع آن استان می‌توانند این کارها را پیگیری کنند. هر نماینده هفته‌ای یکبار در حوزه انتخابیه خود حضور پیدا می‌کند و به مسائل مربوط به منطقه خود رسیدگی کند.

ن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.