فراخوان گوگل برای بازگشت کارمندانش از خارج کشور

 

فراخوان گوگل برای بازگشت کارمندانش از خارج کشور|خبر فوریشرکت گوگل به کارکنانش توصیه کرد تا پایان سال به کشوری که در آنجا استخدام شده و مشغول فعالیت بودند، بازگردند.
در دوران اوج شیوع کووید ۱۹ شرکت گوگل که در مونتین ویوی کالیفرنیا مستقر است، به برخی از کارمندانش اجازه داد برای دلایل شخصی مانند بازگشت به کشور مادریشان و ادامه فعالیت به شکل دورکاری به خارج بروند. یک منبع آگاه که مایل نبود نامش فاش شود به بلومبرگ گفت: این سیاست اکنون به پایان رسیده اما در مناطقی که از نظر شیوع بیماری پرریسک مانده اند، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
هنگامی که شیوع ویروس کرونا در مارس آغاز شد، گوگل یکی از نخستین شرکتهایی بود که از کارمندانش خواست از خانه کار کنند و در ژوییه اعلام کرد به کارمندانش اجازه خواهد داد به مدت یک سال وظایف خود را از راه دور انجام دهند و طرحهای بازگشایی دفاترش را به تعویق انداخت. این شرکت پیش از این اعلام کرده بود که کارمندانش می توانند تا پایان سال در خانه بمانند.
کالین گرنت، تحلیلگر شرکت ایرلندی داوی در یادداشتی اعلام کرد در ایرلند، از بسیاری از کارمندان فناوری که در دوران اوج شیوع ویروس کرونا کشور را موقتا ترک کرده بودند، خواسته شده است تا پایان سال بازگردند که تا حدودی به دلایل مالیاتی و حقوقی است. وی برآورد کرد که حداکثر ۳۰ درصد از ۷۰۰۰ کارمند ایرلندی گوگل در دوران اوج کرونا کشور را ترک کردند اما یک منبع آگاه اظهار کرد که آمار بسیار بالاتر است.
بر اساس گزارش بلومبرگ، روث پورات، مدیر مالی شرکت آلفابت که شرکت مادر گوگل است، اوایل ماه جاری اظهار کرد اگرچه کار کردن کارمندان در کنار یکدیگر برای تقویت نوآوری کلیدی است اما پاندمی کووید ۱۹ به شکل اجتناب ناپذیری ماهیت کار کردن را تغییر داده است.
 

نظرات بسته شده است.