مدارس پایتخت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

 

مدارس پایتخت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند|خبر فورینایب رئیس مجلس شورای اسلامی نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس را نامناسب دانست و گفت: وجود چنین مشکلاتی در مدارس مرکز پایتخت نشان می‌دهد که پروتکل‌های بهداشتی در مدارس کل کشور به صورت کامل رعایت نمی‌شود.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز صبح دو‌شنبه (هفتم مهرماه ) به همراه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از جمله علی اسماعیلی نماینده مردم میانه، احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان، حسین امامی نماینده مردم چناران، امانقلیچ شادمهر نماینده مردم گنبد کاوووس، شیوا قاسمی پورنماینده مردم مریوان و احمدی لاشکی معاون امور مجلس وزارت آموزش و پرورش به منظور بررسی نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت سرزده از ۶ مدرسه محله شوش و هرندی واقع در منطقه ۱۲ شهر تهران بازدید کردند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در توضیح این بازدید‌ها، گفت: بحث مفصلی میان مجلس و وزارت آموزش و پرورش در این رابطه وجود داشت که آیا مدارس  با توجه به وضعیت کرونایی شرایط کافی برای بازگشایی دارند یا خیر؟ چرا که وزارت آموزش و پرورش ابتدا اعلام کرد که مدارس به صورت غیر حضوری بازگشایی می‌شوند اما به یکباره با تغییر رویکرد اعلام کرد که کلاس درس دانش آموزان در مدارس به صورت حضوری و نیمه حضوری برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز به اتفاق همکارانمان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به صورت نمونه از ۶ مدرسه برای بررسی نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی فارغ از مسائل آموزشی، حضور معلمان و بازدید های معمولی که از مدارس صورت می‌گیرد، بازدید کردیم. مدارس بازدید شده خیلی از مجلس شورای اسلامی دور نبود و اکثر .آنها هم دولتی، حمایتی و خیریه در مناطق جنوبی شهر تهران بودند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، تصریح کرد: این مدارس اوضاع مناسبی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی نداشتند، البته این وضعیت در مدارس مختلف متفاوت بود اما عدم  رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مدارس نشان می‌دهد که حتی مدارس منطقه مرکزی پایتخت هم آمادگی لازم برای حفاظت از جان فرزندانمان را ندارند و  اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید به صورت جدی به این موضوع ورود کنند. همچنین انتظار داریم وزارت آموزش و پرورش نیز با این موضوع جدی تر برخورد کند. اگر قرار باشد این بیماری بین کودکان و نوجوانان گسترش پیداکند با توجه به اینکه آنها توانایی مراقبت از خودشان را ندارند حتما فاجعه آمیز خواهد بود.

 

نظرات بسته شده است.