اسپری بینی رشد ویروس کرونا را کاهش می‌دهد

 

اسپری بینی رشد ویروس کرونا را کاهش می‌دهد|خبر فورییک شرکت استرالیایی می‌گوید، اسپری بینی که برای بهبود سیستم ایمنی بدن انسان برای مقابله با سرماخوردگی و آنفلوآنزا تولید می‌کند، رشد ویروس کرونا بر روی حیوانات را نیز کاهش داده است.

شرکت بیوتکنولوژی استرالیایی «انا ریسپیراتوری» (Ena Respiratory) اظهار کرد: اسپری بینی که برای بهبود سیستم ایمنی بدن انسان برای مقابله با سرماخوردگی و آنفلوآنزا تولید می‌کند، رشد ویروس کرونا در مطالعه اخیر بر روی حیوانات را نیز کاهش داده است.

به گفته این شرکت، مطالعه‌ بر روی موش‌خرماها (یا راسوها) نشان داده است که این محصول با نام INNA-051 می‌تواند به عنوان مکمل واکسن‌ها مورد استفاده قرار گیرد؛ اسپری «INNA-051»  سطح ویروس عامل COVID-19 را تا ۹۶ درصد کاهش می‌دهد.

این مطالعه توسط آژانس دولتی انگلیس و بهداشت عمومی این کشور انجام شد؛ اسپری بینی انا اعلام کرد که آماده آزمایش INNA-۰۵۱ در آزمایشات انسانی در کمتر از چهار ماه دیگر است، البته این امر منوط به انجام موفقیت آمیز مطالعات عدم سمی بودن دارو و تأیید نظارتی آن است.

این شرکت ۱۱.۷ میلیون دلار استرالیا (۸.۲۴ میلیون دلار) برای تولید اسپری سرمایه جمع کرده است؛ سرمایه گذاران شامل شرکت سرمایه گذاری Brandon Capital Ltd، دولت فدرال استرالیا، صندوق های بازنشستگی و غول بیوتکنولوژی CSL Ltd CSL.AX هستند.

چندین شرکت در سراسر جهان در تلاش برای تولید واکسن ویروس کرونا هستند؛ استرالیا با برخی از شرکت‌های دارویی که میلیاردها دلار برای توسعه واکسن کرونا سرمایه گذاری کرده‌اند به توافق رسیده تا واکسن‌های احتمالی کووید ۱۹ را که باعث مرگ بیش از ۹۹۲ هزار نفر در سراسر جهان شده است را برای مردم خود تهیه کند.

در استرالیا تاکنون ۸۷۵ مورد مرگ و ۲۷ هزار ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده که بسیار کمتر از آمار گزارش شده در سایر کشورهای پیشرفته است.

 

نظرات بسته شده است.