یارانه نقدی ۳ دهک بالای درآمدی حذف می‌شود

مجلسی ها با اکثریت آرا بخشی از تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۷ را که به موضوع هدفمندی یارانه‌ها اختصاص دارد را تصویب کردند. براساس مصوبه مجلس، دولت موظف به حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی در سال ۹۷ شد. به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه ۱۵ […]

مجلسی ها با اکثریت آرا بخشی از تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۷ را که به موضوع هدفمندی یارانه‌ها اختصاص دارد را تصویب کردند.

براساس مصوبه مجلس، دولت موظف به حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی در سال ۹۷ شد.

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه ۱۵ اسفند)‌ پارلمان و در جریان بررسی موادی از بودجه ۹۷ که از شورای نگهبان اعاده شده با اکثریت آرا بخشی از تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۷ را که به موضوع هدفمندی یارانه‌ها اختصاص دارد را تصویب کردند.

بر اساس این گزارش، شورای نگهبان نسبت به تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۹۷ ایراد گرفته و عنوان کرده بود که طبق مصوبه مجلس منظور از خانوارهای پردرآمد مشخص نیست که نمایندگان مجلس در جهت تامین نظر شورای نگهبان عبارت ۳ دهک بالای پردرآمدی را جایگزین خانوارهای پردرآمد کردند.

بهارستان‌نشینان که در این جلسه از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر با ۱۳۷ رای موافق، ۷ رای مخالف و ۵ رای ممتنع این اصلاحیه را در تبصره ۱۴ انجام دادند، دولت را موظف کردند که نسبت به حذف یارانه ۳ دهک بالای درآمدی به صورت تدریجی در سال آینده اقدام کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.