رسانشر – خبر روز

تردد ۱۱ میلیون خودرو در کشور طی تعطیلات تاسوعا و عاشورا

اجتماعی صفحه نخست
5f4e7c72c5a23_2020-09-01_21-23
مسئول مرکز عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: بیش از ۱۱ میلیون خودرو در بازه زمانی ۴ تا ۹ شهریور ماه در جاده‌های بین استانی کشور تردد داشتند.

 ایمان محرابی نیا با بیان اینکه متوسط تردد بین استانی از ۴ شهریور تا ۹ شهریور ماه یک میلیون و ۹۶۵ هزار و ۷۰۲ وسیله نقلیه بوده است گفت: این میزان تردد ۲۵ درصد نسبت به متوسط تردد در ۵ ماهه ابتدای سال ۹۹ افزایش داشته است.

او ادامه داد: میزان تردد‌ها در این ایام ۱۲ درصد نسبت به ایام عاشورا در سال ۹۸ (در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۲ شهریور ماه سال ۹۸) کاهش داشته است.

محرابی نیا تاکید کرد: آمار کل ترددهای بین استانی در بازه زمانی ۴ تا ۹ شهریور ماه، ۱۱ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۲۱۲ خودرو بوده است.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور توضیح داد: بیشترین تردد بین استانی در سال ۹۹ در روز‌های پنجشنبه ۶ شهریور ماه رخ داده که نسبت به روز ۱۶ خرداد امسال که پیش از این رکوددار حجم جا به جایی خودرو‌ها بوده ۱۴ درصد افزایش داشته است.

محرابی نیا بیان کرد: در این بازه زمانی (۴شهریور تا ۹ شهریور ماه) کمترین تردد بین استانی مربوط به روز ۸ شهریور ماه با یک میلیون و ۳۷۳ هزار و ۶۶۰ تردد بوده است، همچنین بیشترین تردد‌های بین استانی مربوط به پنج شنبه ۶ شهریور ماه بوده که ۲ میلیون و ۵۶۶ هزار و ۷۶ وسیله نقلیه بین استانی تردد داشته اند.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره به اینکه بیشترین انباشت وسیله نقلیه مربوط به استان‌های گیلان، مازندران، همدان و آذربایجان شرقی بوده است اظهار کرد: بیشترین تخلیه وسیله نقلیه هم مربوط به استان تهران و البرز بوده است.

محرابی نیا توضیح داد: بیشترین میزان انباشت وسیله نقلیه در استان‌های شمالی در روز جمعه ۷ شهریور ماه بوده و بیشترین تخلیه هم مربوط به استان‌های تهران و البرز در روز جمعه ۷ شهریور معادل ۶۵۸ هزار و ۵۷۶ وسیله نقلیه بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیشترین انباشته وسایل نقلیه در ۷ شهریور ماه در استان مازندران معادل ۱۴۴ هزار و ۱۵۰ وسیله نقلیه بوده و در استان گیلان هم ۱۰۴ هزار و ۵۶۵ وسیله نقلیه در روز جمعه انباشته شده است.

او یاد آور شد: همچنین در استان همدان در روز ۸ شهریور ماه ۷۷ هزار و ۳۳۵ وسیله نقلیه انباشت شده و در آذربایجان شرقی هم ۵۵ هزار و ۲۵ وسیله نقلیه انباشت شده است.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره به اینکه بیشترین وسیله نقلیه در استان‌های قم، مازندران، مرکزی، گیلان و اصفهان مشاهده شده است اظهار کرد: بیشترین خودرو‌های غیر بومی که در سطح مازندران مشاهده شده مربوط به استان‌های تهران، البرز، فارس، خراسان رضوی، گلستان و اصفهان بوده است.

محرابی نیا در پایان اظهار کرد: بیشترین خودرو‌های غیر بومی مشاهده شده در سطح گیلان هم مربوط به استان‌های تهران، البرز، مازندران، قزوین، اصفهان و آذربایجان شرقی بوده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

پایگاه خبری تحلیلی رسانشر
تازه ترین خبرهای ایران و جهان دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی