صدور نخستین کارت‌ ارزی خروج از ایران

در همین زمینه انسداد ۳ محور اصلی به دلیل بارش برف، کولاک شدید و رانش زمین ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ گرمای بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد در راه است! ۸ خرداد ۱۳۹۹ مونسان گفت: با همکاری یکی از بانک‌ها کار صدور کارت ارزی صورت پذیرفت و امروز نخستین کارت ارزی خروج از کشور به نام آقای […]

مونسان گفت: با همکاری یکی از بانک‌ها کار صدور کارت ارزی صورت پذیرفت و امروز نخستین کارت ارزی خروج از کشور به نام آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری صادر شد که در جلسه هیات دولت به او اهدا می‌شود.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از صدور نخستین کارت‌ ارزی خروج از ایران برای اسحاق جهانگیری خبر داد و طرح مشترک با بانک مرکزی برای تقدیم کارت ریالی به گردشگران خارجی در قبال ارزهای آنان را تشریح کرد.

به‌ گزارش عصرایران، علی‌اصغر مونسان امروز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری تسنیم افزود: خوشبختانه با همکاری یکی از بانک‌ها کار صدور کارت ارزی صورت پذیرفت و امروز نخستین کارت ارزی خروج از کشور به نام آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری صادر شد که در جلسه هیات دولت به او اهدا می‌شود.

وی اضافه کرد: گردشگران خروجی نیز می‌توانند از این کارت استفاده کنند.

او در توضیح مشکل فعال نبودن کارت‌های ارزی بین المللی مانند ویزاکارت و مسترکارت در ایران اظهار کرد: متأسفانه کارت‌های (VISA Card) و (Master Card) هر دو آمریکایی هستند و با ما همراهی نمی‌کنند و حتی بعد از برجام نیز این همکاری رخ نداد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.