ضبط میلیون‌ها دلار بیت‌کوین از گروه‌های تروریستی

5f376b031816e_5f376b0318171

نیروهای فدرال آمریکا میلیون‌ها دلار بیتکوین و بیش از ۳۰۰ کیف پول رمزارزها را از سازمان‌های تروریستی چون القاعده ضبط کرده‌اند.

 وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، این بزرگترین کشف و ضبط رمزارزها از گروه‌ها و نهادهای تروریستی است. به گفته این وزارتخانه “این اقدامی کوچک از یک ابتکار عمل بزرگ و گسترده‌تر برای متوقف کردن عملیات مالی گروه‌های تروریستی است. نیروهای اداره تحقیقات فدرال آمریکا، وزارت امنیت کشور و سرویس درآمد داخلی ایالات متحده در این تحقیقات حضور داشتند.”
گروه‌های تروریستی چون القاعده به صورت منظم از اهداکنندگان رمز ارزها برای حمایت از خود درخواست کرده و از رسانه‌های اجتماعی برای تسریع این درخواست‌ها استفاده می‌کنند.
آمریکا همچنین یک وبسایت و چهار صفحه فیسبوک را که داعش از آن برای فروش تجهیزات جعلی حفاظت شخصی استفاده می‌کرد، یافته و آنها را توقیف کرد.
تحقیقات باید به دادگاه برود تا در این مرحله دولت تصمیم بگیرد که این وجوه چطور باید مورد استفاده قرار گیرد. در صورت تایید، مبالغ جمع آوری شده از کیف‌های پول الکترونیکی ممکن است به صورت کامل یا نسبی به سازمانی اهدا شود که از قربانیان تروریسم حمایت می‌کند.
 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.