آیت‌الله جنتی: عامل به وجود آمدن اغتشاشات اخیر گرانی و مشکلات اقتصادی است

آیت الله احمد جنتی با اشاره به تجمعات و حوادث چند روز گذشته در کشور گفت: در این اغتشاشات شاهد بودیم که برخی اشرار در کنار افرادی که به مشکلات اقتصادی معترض بودند قرار گرفتند و کار را به جایی کشاندند که دشمنان کشور و بخصوص برخی مسوولان آمریکا از این اغتشاشات حمایت کردند. به […]

آیت الله احمد جنتی با اشاره به تجمعات و حوادث چند روز گذشته در کشور گفت: در این اغتشاشات شاهد بودیم که برخی اشرار در کنار افرادی که به مشکلات اقتصادی معترض بودند قرار گرفتند و کار را به جایی کشاندند که دشمنان کشور و بخصوص برخی مسوولان آمریکا از این اغتشاشات حمایت کردند.
به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر که در نشست اعضای این ستاد سخن می‌گفت، ضمن تبریک فرا رسیدن ۹ دی این روز را از ایام الله بسیار با عظمت، اثر گذار و سرنوشت ساز برشمرد و افزود: مردم مسلمان ایران که علاقه‌مندی خود را به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بارها اثبات کرده اند، در این روز توانستند با حرکتی خودجوش، کشور را از وضعیتی که فتنه‌گران در سال ۸۸ به وجود آورده و اصل و اساس نظام را با تهدید مواجه کرده بودند، نجات دهند.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به برگزاری تجمعات مردمی باشکوه در سالروز ۹ دی که به منظور بزرگداشت این روز در سراسر کشور برپا شده بود، از مردم مسلمان ایران تشکر کرد و اظهار داشت: از خداوند بزرگ می خواهیم این ملت را از آفات و بلایا حفظ کند و باران رحمت خود را بر آنها نازل کند.
دبیر شورای نگهبان با تاکید بر این که که اگر فریضه امر به معروف و نهی از منکر اقامه نشود سایر فرایض هم اقامه نخواهد شد، گفت: بسیاری از مشکلات کشور نتیجه بی توجهی به این فریضه است.
آیت الله جنتی با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: این فریضه از مهم‌ترین واجبات است و براساس تعالیم اسلامی اگر این فریضه اقامه شود، سایر فرایض هم اقامه می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: ما هم در کشور تجربه کرده‌ایم و دیده‌ایم که وقتی به این فریضه توجه نمی‌شود، شاهد منکرهای دیگر هم هستیم که کشور را با مشکل مواجه می‌کنند.
آیت الله جنتی تاکید کرد: الان هم می‌بینیم هر فتنه و منکری به وجود می‌آید، زیرا قبلا این منکر نهی نشده و از آن جلوگیری نشده است و دیگران مقابل افرادی که مرتکب این منکر می شده‌اند، سکوت کرده‌اند.
وی با اشاره به حوادث و تجمعات چند روز گذشته در کشور گفت: در این اغتشاشات شاهد بودیم که برخی اشرار در کنار افرادی که به مشکلات اقتصادی معترض بودند قرار گرفتند و کار را به جایی کشاندند که دشمنان کشور و بخصوص برخی مسوولان آمریکا از این اغتشاشات حمایت کردند.
آیت الله جنتی افزود: این اغتشاشات از جمله منکراتی هستند که دلیل به وجود آمدن آنها عدم برخورد با منکرات دیگری بوده است که عامل به وجود آمدن گرانی و ایجاد مشکلات اقتصادی بوده‌اند.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ایرادات موجود در عملکرد موسسات مالی و بانک ها را از جمله منکرهایی دانست که در کنار منکراتی مانند قاچاق، باعث می‌شوند شرایط اقتصادی کشور دچار مشکل شود و چون دستگاه‌های نظارتی با این منکرات برخورد جدی و اثرگذار نکرده‌اند، اقتصاد کشور دچار مشکل شده و در بین مردم ایجاد نارضایتی کرده است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.