رسانشر – خبر روز

رکوردهای جدید در بازار طلا و ارز سکه ۱۱ میلیون تومان شد/هم‌اکنون‌ هر دلار آمریکا ۲۵۰۰۰ تومان!

اقتصادی صفحه نخست
5f12c27c32ed9_2020-07-18_14-05
هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۶۳ هزار تومان، قیمت دلار ۲۴هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌میلیون و ۶۳ هزار تومان، قیمت دلار ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون تومان و ۱۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۰میلیون و ۴۰۰ تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳میلیون و ۲۵۰هزار تومان و سکه گرمی یک‌ میلیون و ۷۵۰هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار هم یک‌میلیون و ۶۳ هزار تومان، هرگرم طلای ۲۴عیار یک‌میلیون و ۴۱۲ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴میلیون و ۶۰۷ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۸۱۰ دلار معامله می‌شود.

افزایش قیمت ارز در بازار داخلی و افزایش قیمت جهانی طلا از جمله دلایل رکوردشکنی‌های این روزهای طلا و سکه در بازار است؛ قیمت سکه در روزهای اخیر رکوردهای بالایی را به ثبت رسانده است اما با وجود افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تقاضای اضافی وارد این بازار نشده است و فعالان این بخش می‌گویند که قیمت‌ها متأثر از افزایش شدید قیمت دلار، رشد کرده‌اند.

افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛ بر همین اساس در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار۲۵ هزار تومان، یورو ۲۷هزار و ۵۰۰ تومان و درهم امارات ۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه ۲۸ تیرماه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۳هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با ثبات نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۵هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۴هزار و ۶۰۰ تومان است.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را برای کمتر از ۲۰۰۰ دلار، ۲۲ هزار و ۲۰۵ تومان و ۳ ریال، قیمت یورو را ۲۴ هزار و ۶۱۹ تومان و ۸ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۲۷ هزار و ۱۰۵ تومان و ۴ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار، قیمت یورو و پوند نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.

همچنین قیمت خرید دلار برای بیش از ۲۰۰۰ دلار، ۲۲ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان است.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!

شعب منتخب بانک‌ها که مسئولیت فروش ارز مسافرتی را برعهده دارند، فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۲۶ هزار و ۵۶۱ تومان و ۳ ریال  می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

پیام بگذارید

پایگاه خبری تحلیلی رسانشر
تازه ترین خبرهای ایران و جهان دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی