همه چیز درباره کباب پز اتوماتیک

 

کباب یکی از ارزشمندترین غذاهای سنتی ما در ایران محسوب می شود که همه ایرانیان در سراسر جهان، عاشق این غذا هستند؛ از این رو، رستوران های ایرانی و سنتی طرفداران بسیاری دارند. کباب پز ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها دارای کاربردهای منحصر به فرد است؛ این دو نوع عبارتند از:

 • کباب پز دستی
 • کباب پز اتوماتیک

این کباب پز از بهترین کباب پزها است که می توان از آن در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی استفاده کرد.

کباب پز اتوماتیک

کباب پز اتوماتیک

کباب پز اتوماتیک که به آن کباب پز نواری هم می گویند، دستگاهی است که طی فرآیند پخت، سیخ های کباب بر روی نواری قرار می گیرند و با سرعت انتخابی در دمای مشخص حرکت می کنند و منجر به پخت انواع کباب ها می شوند. همانطور که از اسم این کباب پز مشخص است، کاملا اتوماتیک است و نیازی به نیرو انسانی ندارد و کاملا اتوماتیک مراحل طبخ کباب را انجام می دهد.

این دستگاه به صورت خودکار، امکان پخت یکنواخت را برای ما فراهم می کند و به علت پخت یکنواختی که دارد، کباب کیفیت ظاهری و طعم مناسبی دارد؛ همچنین این کباب پز صنعتی، پخت کباب را با پایین ترین مصرف انرژی انجام می دهد و به این دلیل است که از مشعل های تابشی در این کباب پزها استفاده شده است.

مزایای کباب پز اتوماتیک

تا به اینجا این کباب پز را تعریف کردیم و با آن آشنا شدید اما حالا باید ببینیم که این کباب پزها چه مزایایی دارند.

 • زمانبندی دقیق: وقتی از یک کباب پز اتوماتیک استفاده می کنید، می توانید زمان پخت کباب را به دقت تنظیم کنید؛ به این ترتیب که کباب ها همیشه در نقطه ایده آل پخته می شوند.
 • یکنواختی در پخت: با استفاده از این کباب پز، هیچ دغدغه ای در مورد پخت ناهمگن کباب ها ندارید. همه سیخ ها به طور یکنواختی و لذیذ پخت می شوند.
 • کاهش هزینه ها: از آنجایی که تمام پروسه طبخ کباب در این کباب پز به صورت اتوماتیک صورت می گیرد، منجر به کاهش نیروی کار یا پرسنل می شود و هزینه های شما در رستوران کاهش پیدا می کند.

چگونگی عملکرد کباب پز اتوماتیک

شاید برای شما سوال پیش بیاید که کباب پز اتوماتیک چگونه کار می کند؟

 • اسکیورهای دورانی: این کباب پز دارای اسکیورهایی است که به طور مداوم کباب ها را می چرخاند تا همه اطرافش طبخ شود و یکنواخت بپزد.
 • تنظیم دما: شما می توانید دمای دقیقی را برای پخت کباب های خود تنظیم کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
 • ایمنی: دارای ویژگی های ایمنی مانند قفل کودک و حسگرهای حرارتی است که از وقوع حوادث و آتش سوزی جلوگیری می کند.

نحوه انتخاب بهترین کباب پز اتوماتیک

هر اشپزخانه ای، ویژگی های منحصر به فردی دارد و به همین دلیل نمی توانیم یک نسخه برای همه آشپزخانه ها بپیچیم. نکته مهم این است که چه عواملی را در انتخاب یک کباب پز اتوماتیک باید در نظر بگیریم؟

 • اندازه و ظرفیت: ابعاد کباب پز بسیار مهم است. باید مطمئن شوید که اندازه و ابعاد آن به محل قرارگیری در آشپزخانه شما مناسب است یا خیر؟ یا اصلا تعداد سیخ کباب هایی که می خواهید با این دستگاه طبخ کنید، چند سیخ در ساعت است؟
 • جنس و دوام: این کباب پز از مواد اولیه مختلفی ساخته می شود؛ اطمینان حاصل کنید که جنس آن با کیفیت است و مقاوم در برابر حرارت و رطوبت باشد.
 • محدوده قیمت با توجه به بودجه شما: هزینه یک کباب پز اتوماتیک می تواند متفاوت باشد. قبل از خرید، برآورد هزینه کنید که چه مقداری می خواهید برای خرید این کباب پز هزینه کنید.
 • سایز سیخ و کباب ها را با توجه به فضای قرارگیری در نظر بگیرید.
 • مهمترین نکته ای که باید توجه کنید، گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه است.

سایر محصولات مهم مطبخ آرا

اجاق گاز صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی

دیگ پلوپز صنعتی

منبع مقاله: وب سایت رسمی مطبخ آرا

نظرات بسته شده است.